Aktualności

Płomienie roku 2011 rozdane, Optiflame triumfuje

25.06.2012

Płomień roku 2011 w kategorii Firma Roku oraz wyróżnienie w kategorii Produkt Roku dla kominków elektrycznych z efektem Opti-Myst ®  przyznane w konkursie Płomień Roku 2011 przez kapitułę wydawnictwa „Świat Kominków”

Płomień Roku, od 2006 roku – to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży kominkowej. W  tegorocznej edycji nominowanych zostało ponad 100 firm i produktów.  W 10 kategoriach, konkurowali przede wszystkim producenci kominków tradycyjnych. Otrzymane od redakcji Świata Kominków, wyróżnienia są zatem dla firmy Glen Dimpex szczególnie cenne. Udowodniają one bowiem, iż współczesne kominki elektryczne mogą stanowić wspaniałą alternatywę dla kominków klasycznych.

Płomień roku 2011 w kategorii Firma Roku

Założona w 1973 roku firma Glen Dimplex jest obecnie największym na świecie producentem elektrycznych urządzeń grzewczych. Firma stale poszerza swój asortyment o nowe modele kominków elektrycznych marki Optiflame, zaprojektowanych zgodnie z obowiązującą modą w aranżacji wnętrz i nowinkami technologicznymi.

Rok 2011 był pod tym względem wyjątkowo udany - firma pokazała bowiem szeroki asortyment nowości, spełniających najwyższe kryteria pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Jak zauważyła komisja zasiadająca w kapitule Świata Kominka dzięki firmie Glen Dimplex elektryczne urządzenia przestały kojarzyć się z nieatrakcyjną atrapą, a uzyskały statut pełnoprawnego kominka. Komisja doceniła przede wszystkim kreatywność  i innowacyjność firmy w zakresie stosowanych technologii.

Brak nakładów na instalację, niskie koszty użytkowania, niezwykle realistyczny efekt płomienia Opti-Myst®, komfortowa obsługa kominków pilotem zdalnego sterowania, możliwość zmniejszenia, bądź zwiększenia temperatury za pomocą termostatu oraz dwupozycyjnego przełącznika mocy grzewczej, dodatkowa funkcja oczyszczania powietrza z alergenów bądź drobnych zanieczyszczeń, czy też szeroki wybór spośród modeli naściennych, do zabudowy i wolnostojących w stylu klasycznym i nowoczesnym to bowiem zalety kominków elektrycznych marki Optiflame z oferty firmy Glen Dimplex.

Wyróżnienie w kategorii Produkt Roku dla Kominków z efektem Optimyst®. Unikatowym produktem w szerokiej ofercie firmy Glen Dimplex są kominki elektryczne z trójwymiarowym efektem płomienia 3D Opti-Myst® , które w konkursie Płomień roku 2011 otrzymały wyróżnienie w kategorii Produkt roku. Pod nazwą 3 D Opti-Myst® kryje się opatentowana i nowatorska technologia wytwarzania efektu płomienia, opracowana przez inżynierów z grupy Glen Dimplex, w centrum badań i rozwoju w Irlandii.

Unikalna technika polega na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu palenisko kominka jest bardziej przestrzenne, efekt płomienia trójwymiarowy, a migoczące w palenisku języki ognia wyglądają jak najbardziej naturalnie, gdyż nie sprawiają wrażenia płaskich.  Do gamy kominków z efektem Opti – Myst ® należą modele Redway, Burbank, Renwick, Albany z obudową. Bingham, Gala, Juneau, Cavendish, Chesford, Charlotte, Danville, meble kominkowe Avant Garde.

Źródło: Glen Dimplex

Więcej

Firma powiązana:

Glen Dimplex

Telefon 61 842 58 05
www.dimplex.pl
office@glendimplex.pl

Glen Dimplex