Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy ceramiczne

Wienerberger dokłada kolejną cegiełkę do działalności Fundacji Habitat for Humanity Poland

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-09-27

W Polsce współpraca Wienerberger, światowego lidera w produkcji ceramiki budowlanej, z Fundacją Habitat for Humanity Poland ma dwuletnią historię i w tym czasie udało się już zrealizować wspólnie kilka projektów budowy bądź remontu, mających pomóc osobom potrzebującym poprawy warunków mieszkaniowych. Firma wspomogła swoimi produktami zarówno renowacje budynków instytucji charytatywnych, jak i budowę domów rodzin w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Firma Wienerberger regularnie zasila także finansowo program rzecznictwa publicznego Habitat Poland, poprzez który Fundacja promuje rozwiązania systemowe i rekomendacje zmian legislacyjnych usprawniające efektywność polityk mieszkaniowych w Polsce.

Fundacja Habitat for Humanity Poland jest organizacją dobroczynną, która walczy z problemem bezdomności i ubóstwa mieszkaniowego, budując oraz remontując domy rodzinne i budynki instytucji niosących pomoc osobom w potrzebie. Fundacja stawia sobie jako cel troskę o poprawę warunków zamieszkiwania osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz zabiega o zapewnienie dachu nad głową najbardziej potrzebującym. Zaangażowanie firmy Wienerberger, producenta najwyższej jakości materiałów ceramicznych do budowy domów, w realizację projektów Habitat Poland to dowód podzielania tych samych wartości i filozofii, u podstaw których leży troska o klienta, zdrowy klimat domu, a co za tym idzie o komfort życia jego mieszkańców, możliwy do osiągnięcia poprzez wykorzystanie materiałów ceramicznych najwyższej jakości.

Fundacja Habitat for Humanity Poland jest organizacją dobroczynną, która walczy z problemem bezdomności i ubóstwa mieszkaniowego

Ceramika to bez wątpienia idealny materiał dla budownictwa społecznego. Naturalny, suchy i bezpieczny, jest jednocześnie niezwykle trwały, o czym świadczą doskonale zachowane zabytkowe kamienice, kościoły czy zamki z poprzednich epok. Tym, co czyni ceramikę idealnym materiałem do budowy obiektów, które muszą służyć człowiekowi dziesiątki lat jest fakt, w jaki sposób ceramika się starzeje. Z upływem czasu elewacje czy dachy ceramiczne tylko zyskują. Nie tracąc nic ze swoich właściwości użytkowych ceramika nabiera z biegiem czasu szlachetności, nie wymagając praktycznie żadnych kosztochłonnych remontów czy konserwacji. To aspekt niezwykle ważny w budownictwie społecznym, gdzie instytucje często muszą borykać się z problemami finansowymi.

- "Współpraca z Fundacją Habitat for Humanity Poland to przede wszystkim realna pomoc niesiona najbardziej potrzebującym. Wienerberger wspiera Habitat na całym świecie, w sposób naturalny włączyliśmy się w pomoc także w Polsce. Dostarczane przez nas materiały są ciepłe i trwałe i wysokiej jakości, co bez wątpienia wpływa na komfort użytkowania. Współpracując z Habitatem, mamy bezpośredni wpływ na poprawę komfortu również tych, którzy sami nie mogą sobie go do końca zapewnić." -Monika Sikorska, PR Manager firmy Wienerberger.

W Polsce współpraca Wienerberger, światowego lidera w produkcji ceramiki budowlanej, z Fundacją Habitat for Humanity Poland ma dwuletnią historię

Ostatni wspólnie zrealizowany projekt Wienerberger i Habitat Poland to remont dachu warszawskiego Ośrodka dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami, do którego wykorzystano 440 m2 ceramicznej dachówki Koramic wraz z niezbędnymi akcesoriami. Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza".

- "Bardzo doceniamy wieloaspektowy wymiar partnerstwa naszej Organizacji z firmą Wienerberger na rzecz osób potrzebujących poprawy warunków zamieszkiwania: darowizny materiałowe, zaangażowanie pracowników jako wolontariuszy na naszych budowach oraz wsparcie finansowe. Warto zaznaczyć, iż ofiarowywane materiały budowlane są najwyższej jakości, jednocześnie będąc niezwykle łatwymi w użyciu. Nie do przecenienia jest także dla Fundacji programowanie współpracy w kilkuletniej perspektywie, co umożliwia efektywne wykorzystanie wsparcia. Niewątpliwie zapewnia to trwałość efektów naszych interwencji i wyznacza dobry standard wspólnych działań dobroczynnych." - Magda Ruszkowska-Cieślak, Prezes Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Ceramika to bez wątpienia idealny materiał dla budownictwa społecznego

Wienerberger wspiera Habitat Poland jednak nie tylko w projektach budowlanych, ale również w działaniach związanych z rzecznictwem publicznym, tj. w inicjatywach, które mają na celu doprowadzenie do systemowych zmian służących poprawie sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Firma jest głównym partnerem Forum Mieszkaniowego "Mieszkać godnie" – corocznej konferencji, która adresowana jest do przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i biznesu, ekspertów w obszarze mieszkalnictwa oraz osób zainteresowanych różnorodnymi aspektami polityki mieszkaniowej.

źródło i zdjęcia: Wienerberger Ceramika Budowlana

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny