Aktualności

Wienerberger dokłada kolejną cegiełkę do działalności Fundacji Habitat for Humanity Poland

27.09.2017

W Polsce współpraca Wienerberger, światowego lidera w produkcji ceramiki budowlanej, z Fundacją Habitat for Humanity Poland ma dwuletnią historię i w tym czasie udało się już zrealizować wspólnie kilka projektów budowy bądź remontu, mających pomóc osobom potrzebującym poprawy warunków mieszkaniowych. Firma wspomogła swoimi produktami zarówno renowacje budynków instytucji charytatywnych, jak i budowę domów rodzin w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Firma Wienerberger regularnie zasila także finansowo program rzecznictwa publicznego Habitat Poland, poprzez który Fundacja promuje rozwiązania systemowe i rekomendacje zmian legislacyjnych usprawniające efektywność polityk mieszkaniowych w Polsce.

Fundacja Habitat for Humanity Poland jest organizacją dobroczynną, która walczy z problemem bezdomności i ubóstwa mieszkaniowego, budując oraz remontując domy rodzinne i budynki instytucji niosących pomoc osobom w potrzebie. Fundacja stawia sobie jako cel troskę o poprawę warunków zamieszkiwania osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz zabiega o zapewnienie dachu nad głową najbardziej potrzebującym. Zaangażowanie firmy Wienerberger, producenta najwyższej jakości materiałów ceramicznych do budowy domów, w realizację projektów Habitat Poland to dowód podzielania tych samych wartości i filozofii, u podstaw których leży troska o klienta, zdrowy klimat domu, a co za tym idzie o komfort życia jego mieszkańców, możliwy do osiągnięcia poprzez wykorzystanie materiałów ceramicznych najwyższej jakości.

Fundacja Habitat for Humanity Poland jest organizacją dobroczynną, która walczy z problemem bezdomności i ubóstwa mieszkaniowego

Ceramika to bez wątpienia idealny materiał dla budownictwa społecznego. Naturalny, suchy i bezpieczny, jest jednocześnie niezwykle trwały, o czym świadczą doskonale zachowane zabytkowe kamienice, kościoły czy zamki z poprzednich epok. Tym, co czyni ceramikę idealnym materiałem do budowy obiektów, które muszą służyć człowiekowi dziesiątki lat jest fakt, w jaki sposób ceramika się starzeje. Z upływem czasu elewacje czy dachy ceramiczne tylko zyskują. Nie tracąc nic ze swoich właściwości użytkowych ceramika nabiera z biegiem czasu szlachetności, nie wymagając praktycznie żadnych kosztochłonnych remontów czy konserwacji. To aspekt niezwykle ważny w budownictwie społecznym, gdzie instytucje często muszą borykać się z problemami finansowymi.

- "Współpraca z Fundacją Habitat for Humanity Poland to przede wszystkim realna pomoc niesiona najbardziej potrzebującym. Wienerberger wspiera Habitat na całym świecie, w sposób naturalny włączyliśmy się w pomoc także w Polsce. Dostarczane przez nas materiały są ciepłe i trwałe i wysokiej jakości, co bez wątpienia wpływa na komfort użytkowania. Współpracując z Habitatem, mamy bezpośredni wpływ na poprawę komfortu również tych, którzy sami nie mogą sobie go do końca zapewnić." -Monika Sikorska, PR Manager firmy Wienerberger.

W Polsce współpraca Wienerberger, światowego lidera w produkcji ceramiki budowlanej, z Fundacją Habitat for Humanity Poland ma dwuletnią historię

Ostatni wspólnie zrealizowany projekt Wienerberger i Habitat Poland to remont dachu warszawskiego Ośrodka dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami, do którego wykorzystano 440 m2 ceramicznej dachówki Koramic wraz z niezbędnymi akcesoriami. Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza".

- "Bardzo doceniamy wieloaspektowy wymiar partnerstwa naszej Organizacji z firmą Wienerberger na rzecz osób potrzebujących poprawy warunków zamieszkiwania: darowizny materiałowe, zaangażowanie pracowników jako wolontariuszy na naszych budowach oraz wsparcie finansowe. Warto zaznaczyć, iż ofiarowywane materiały budowlane są najwyższej jakości, jednocześnie będąc niezwykle łatwymi w użyciu. Nie do przecenienia jest także dla Fundacji programowanie współpracy w kilkuletniej perspektywie, co umożliwia efektywne wykorzystanie wsparcia. Niewątpliwie zapewnia to trwałość efektów naszych interwencji i wyznacza dobry standard wspólnych działań dobroczynnych." - Magda Ruszkowska-Cieślak, Prezes Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Ceramika to bez wątpienia idealny materiał dla budownictwa społecznego

Wienerberger wspiera Habitat Poland jednak nie tylko w projektach budowlanych, ale również w działaniach związanych z rzecznictwem publicznym, tj. w inicjatywach, które mają na celu doprowadzenie do systemowych zmian służących poprawie sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Firma jest głównym partnerem Forum Mieszkaniowego "Mieszkać godnie" – corocznej konferencji, która adresowana jest do przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i biznesu, ekspertów w obszarze mieszkalnictwa oraz osób zainteresowanych różnorodnymi aspektami polityki mieszkaniowej.

źródło i zdjęcia: Wienerberger Ceramika Budowlana

Wienerberger dokłada kolejną cegiełkę do działalności Fundacji Habitat for Humanity Poland
Zobacz produkty: