Aktualności

NSG Group buduje Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu

22.06.2012

NSG Group – światowy lider w produkcji szkła i właściciel marki Pilkington – otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych dla krajów europejskich. Centrum zaoferuje 60 nowych miejsc pracy.

NSG Group, właściciel marki Pilkington – producenta szkła i wyrobów szklanych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego – uruchamia w Polsce Centrum Usług Wspólnych. Jednostka dedykowana będzie do obsługi zakładów grupy we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce. Centrum Usług Wspólnych zlokalizowane zostanie w Sandomierzu i będzie obsługiwać zakłady koncernu w obszarze IT, finansowo-księgowym oraz zakupów. Projekt tworzenia centrum ruszył w czerwcu b.r. zaś jego uruchomienie przewidziane jest na październik 2012. Obecnie trwają prace nad stworzeniem wyspecjalizowanego zespołu pracowników.

Wpływ na decyzję NSG Group dotyczącą uruchomienia Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu, miał działający tu z powodzeniem serwis IT obsługujący wszystkie zakłady grupy w pełnym wymiarze, przez 7 dni w tygodniu” – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor ds. personalnych, w Polsce i Czechach. ‘Wysoka ocena jakości pracy istniejącego serwisu, a także czynniki ekonomiczne zadecydowały o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych właśnie w Sandomierzu”.

Przy wyborze lokalizacji nowego centrum, atutami były także: stabilna sytuacja finansowa Spółek w Polsce, konkurencyjne koszty pracy oraz dostępność kandydatów zainteresowanych pracą dla NSG Group w Sandomierzu. Nowa inwestycja NSG Group to kolejny krok w stronę zmniejszania bezrobocia w regionie świętokrzyskim. Uruchomienie nowego centrum oznacza 60 nowych miejsc pracy dla osób z Sandomierza i okolic.

Źródło: Pilkington IGP Sp. z o.o.

Więcej

Firma powiązana:

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Telefon 22 548 75 00
www.pilkington.pl

Pilkington IGP Sp. z o.o.