Aktualności

Dantherm: Nagrzewnica olejowa MASTER BV 77 – funkcjonalność i wygoda użytkowania

22.09.2017

Nagrzewnica olejowa MASTER BV 77 z odprowadzaniem spalin to zdecydowanie najbardziej funkcjonalna nagrzewnica powietrza na rynku. Zakres jej zastosowań jest bardzo szeroki dzięki licznym akcesoriom, które umożliwiają dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

BV 77 o mocy 20 kW i przepływie powietrza 1 550 m3/h  to najmniejszy model z serii nagrzewnic MASTER BV z Pokrowiec przeciwdeszczowy zapewniający ochronę IP 44wymiennikiem ciepła. Charakteryzuje go kompaktowa obudowa i ergonomiczna konstrukcja ułatwiająca użytkowanie i transport – zwłaszcza wygodny uchwyt i duże, stabilne koła.  Zbiornik paliwa o pojemności 36 l zapewnia ciągłość pracy przez kilkanaście godzin – średnie zużycie paliwa to 1,67 kg/h.

Konstrukcja nagrzewnicy BV 77 jest dopracowana w najmniejszym nawet szczególe, aby zapewnić jej wysoką funkcjonalność i bezawaryjne działanie. Komora spalania została wykonana ze stali nierdzewnej, zastosowano trzy filtry oleju: filtr w pompie paliwa, filtr ssania i filtr na wlewie, a zewnętrzna pompa ułatwia konserwację.

Nowością jest tzw. snorkel - innowacyjne rozwiązanie w systemie odpowietrzania zbiornika paliwa umożliwiające szczelne zamknięcie wlewu i brak przecieku oleju.

Podgrzewacz paliwaDo nagrzewnicy można podłączyć giętki przewód o długości 7,6 m rozprowadzający ciepłe powietrze w trudno dostępne miejsca i na wyższe kondygnacje. Dodatkowo zaleca się także podłączenie termostatu pomieszczeniowego (mechanicznego lub elektronicznego), aby kontrolować temperaturę wewnątrz pomieszczenia i zminimalizować koszty związane ze spalaniem paliwa.

Podłączony termostat pomieszczeniowy THD - elektronicznyInne przydatne akcesoria to np. podgrzewacz paliwa, rura i okap kominowy do odprowadzania spalin wykonane ze stali nierdzewnej oraz specjalny pokrowiec przeciwdeszczowy podnoszący stopień ochrony do IP 44 – przydatny zwłaszcza, gdy urządzenie pracuje przez większość czasu na zewnątrz.

źródło i zdjęcie: Dantherm

Firma powiązana:

Dantherm Sp. z o.o.

Telefon +48 61 654 40 31
www.masterheaters.pl
office@mcs-ce.pl

Dantherm Sp. z o.o.