Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Foveo Tech: Modne kolory fasady domu - poznaj najnowsze trendy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-09-21

Nowoczesne i modne elewacje są kreatywne i oryginalne, ale przede wszystkim kolorowe. Coraz częściej na osiedlach domów jednorodzinnych, można dostrzec grę barw, odcieni i tonów. Tego typu elewacje stanowią nie tylko efektowny, ale także niedrogi sposób na wykończenie elewacji zewnętrznej domu.

Kolory fasad domów

Odpowiedź na pytanie jaki kolor fasady domu wybrać nie jest łatwa, ponieważ wybierając barwę elewacji zewnętrznej należy wziąć pod uwagę szereg czynników – dopasować ją do koloru dachówki, oprawy okien, tarasu, krajobrazu oraz własnych upodobań. Jedno jest jednak pewne, modne kolory fasad domów nie mogą być nudne. W obowiązujących trendach dominują elewacje 2 kolorowe, kontrastowe połączenia i nieoczywiste kolory, takie jak błękity, fiolety oraz zielenie.

Błękit

Kolor niebieski jest niezwykle wyrazisty i może zbyt mocno wyróżniać się na tle sąsiadującej zabudowy, dlatego przede wszystkim poleca się stosowanie niebieskich farb fasadowych w jasnych odcieniach. Błękitny dom będzie budził pozytywne emocje oraz skojarzenia, przywodząc na myśl niebo, morze, szafiry, czy urokliwą architekturę Grecji. Błękitna elewacja sprawi, że dom nabierze lekkości oraz eterycznego charakteru. Błękitna farba fasadowa doskonale prezentuje się w połączeniu z bielą, szarościami, nieco ciemniejszymi odcieniami niebieskiego oraz grafitowym dachem.

Kolor niebieski jest niezwykle wyrazisty i może zbyt mocno wyróżniać się na tle sąsiadującej zabudowy

Fiolet

Zastanawiając się nad tym, jaki kolor fasady domu warto wziąć pod uwagę niezwykle szlachetny i elegancki fiolet. Farby fasadowe w odcieniach fioletu cieszą się dużą popularnością – ten kwiecisty kolor niewątpliwie stanie się ozdobą nie tylko domu, ale także otaczającego go krajobrazu. Jasne, pastelowe odcienie fioletu mają działanie relaksujące, są przyjemne dla oka, a co najważniejsze harmonijnie łączą się z innymi kolorami – szarościami, bielą oraz błękitem.

Zastanawiając się nad tym, jaki kolor fasady domu warto wziąć pod uwagę niezwykle szlachetny i elegancki fiolet

Zieleń

Wiodącym trendem w architekturze oraz wystroju wnętrz jest ekologia. Modne są ekologiczne materiały, takie jak drewno, czy kamień naturalny, ale także naturalna kolorystyka – zapożyczona wprost z otaczającej nas przyrody. Oprócz klasycznych brązów oraz szarości, niezwykle modne stały się elewacje w różnych odcieniach zieleni – koloru trawy, liści drzew oraz oliwek. Najmodniejsze są ciepłe, pastelowe odcienie zieleni, które szczególnie dobrze prezentują się w połączeniu z pomarańczami oraz żółcieniami. Ciekawym i niezwykle ożywiającym otoczenie zestawieniem kolorystycznym jest połączenie zielonej farby fasadowej z bielą.

Jakie farby fasadowe wybrać?

Kolorowe elewacje wyglądają ciekawie i atrakcyjnie – aby efekt wizualny utrzymał się na długie lata, należy pamiętać, że poza kolorem, niezwykle istotna jest także jakość farby fasadowej. Zastanawiając się nad tym, jakie farby fasadowe będą odpowiednie do wykończenia naszego domu, warto wziąć pod uwagę skład produktu, który powinien uwzględniać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie dekoracji i ochrony elewacji zewnętrznych – być przede wszystkim trwała, odporna na natężenia mechaniczne oraz brud.

źródło i zdjęcia: Foveo Tech

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny