Aktualności

Polbruk inauguruje Dzień Brukarza

12.09.2017

Lekarze, farmaceuci, leśnicy, budowlańcy czy hutnicy – przedstawiciele wielu zawodów obchodzą raz w roku swoje święto. Chociaż lista świętujących profesji jest szeroka, jak dotąd brakowało na niej zawodu brukarza. Z inicjatywy firmy Polbruk ta sytuacja się zmieniła. Dzień Brukarza przypada obecnie 12 września.

- "Celem, jaki przyświecał nam przy ustanawianiu Dnia Brukarza, było zwrócenie uwagi na pracę w zawodzie, który nie jest doceniany, a bywa nawet niezauważany, mimo że z kostki brukowej układa się coraz więcej chodników, dróg dojazdowych i miejsc rekreacji w całej Polsce." – mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk SA, lidera na rynku producentów kostki brukowej i betonowych wyrobów drogowych w Polsce.

- "Wychodząc z tego założenia, chcieliśmy ustanowić jeden dzień, kiedy brukarze będą mogli poczuć się jedną grupą zawodową. Zależało nam również na zwiększeniu świadomości społecznej związanej z tym zawodem. Przechadzając się kolorową alejką w parku lub w drodze na zakupy, nie uświadamiamy sobie zwykle, jak wiele pracy, ktoś musiał włożyć w to, aby dany chodnik wyglądał tak, jak wygląda i dobrze się po nim szło, a to jest właśnie zadanie brukarza." – dodaje Mariusz Ferenc.

Ustanowiony przez firmę Polbruk Dzień Brukarza to pierwsza tego typu inicjatywa skierowana do grupy zawodowej brukarzy

Ustanowiony przez firmę Polbruk Dzień Brukarza to pierwsza tego typu inicjatywa skierowana do grupy zawodowej brukarzy. W przyszłości firma planuje jednak więcej działań, których celem będzie stworzenie platformy komunikacji i wsparcia dla osób wykonujących tę profesję. Aktualnie na stronie Facebook.com funkcjonuje już serwis @JestemFachowcem, prowadzony pod patronatem Polbruk dla fachowców z firm brukarskich, gdzie mogą oni uzyskać przydatne porady, a także wymieniać się spostrzeżeniami.

źródło i zdjęcia: Polbruk