Aktualności

Ceramika Paradyż sponsorem warszawskiej wystawy z okazji UEFA Euro 2012

15.06.2012

Muzeum Techniki oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wspólnie z Ceramiką Paradyż zapraszają do odwiedzenia wystawy z okazji UEFA Euro 2012 zatytułowanej "Piłkarskie Sztuczki Techniczne”.

Już od 8 czerwca do końca wakacji w Pałacu Kultury i Nauki będzie można oglądać niezwykłą wystawę prezentującą zbiory czterech Muzeów oraz pokazującą rozwój techniki i technologii związanej  z futbolem.

Sala wystawowa zostanie wyłożona sztuczną murawą, a w jej rogach staną stadionowe słupy oświetleniowe. W tej niecodziennej aranżacji będzie można oglądać historyczne piłki, medale, piłkarskie stroje oraz obuwie. W samym centrum wystawy usytuowane będą eksponaty techniczne, związane ze sportowymi transmisjami - kamery i pulpit komentatorski. Nie zabraknie również gier związanych z piłką nożną - od klasycznych piłkarzyków, aż po konsole i komputery do gier - od tych najstarszych do najnowocześniejszych. Pośród eksponatów związanych z historią polskiej piłki nożnej i jej sukcesami znajdzie się ścieżka dydaktyczna pokazująca rozwój sprzętu piłkarskiego, stadionów  i innowacji dotyczących relacji oraz transmisji radiowych i telewizyjnych.

"W czasie wystawy będzie można podziwiać również wizualizację jednego ze polskich klubowych stadionów. Jednak sposób jej pokazania nie będzie standardowy. Tradycyjne zdjęcie zastąpi nadruk na płytkach ceramicznych. Przygotowując się do wystawy chcieliśmy, jak najbardziej wpasować się w jej tematykę i klimat"- mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Ceramiki Paradyż. Dzięki nieograniczonym możliwościom druku cyfrowego, mogliśmy nadrukować zdjęcie stadionu bezpośrednio na płytki, dzięki czemu powstała aranżacja o wymiarach 3 na 2,1 m. To taka nasza ceramiczna sztuczka, która mamy nadzieję, spodoba się zwiedzającym - dodaje.

Przed wejściem do Muzeum Techniki, dzięki uprzejmości Ambasady Pakistanu, zamontowana będzie gigantyczna piłka z setkami podpisów, symbolizująca wsparcie Reprezentacji Polski na Euro 2012.

Źródło: Ceramika Paradyż

Więcej

 

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż