Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

SILKA i YTONG dla małych budowniczych – www.mini.akademiamurowania.pl

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2012-06-12

Startuje nowa strona edukacyjna dla dzieci z grami o budowaniu – www.mini.akademiamurowania.pl, dzięki której maluchy będą mogły ciekawie spędzić czas, a także rozwijać swoją kreatywność.

Na stronie www.mini.akademiamurowania.pl mali budowniczy będą mogli skorzystać z różnych wariantów gier, które opierają się na pozytywnych wartościach – wymagają pomysłowości, dokładności i zaangażowania w zadanie. Dzieci mają, na przykład, pomóc w uporządkowaniu placu budowy lub poprawić wykonanie domu. Zarówno aktywności, ale i szata graficzna strony zostały zaprojektowane z myślą o małych użytkownikach Internetu – przejrzyście i kolorowo.

W ramach kampanii edukacyjnej Mini Akademia Murowania, SILKA i YTONG wydają również książkę dla dzieci z podstawowymi informacjami na temat domu, która zawiera różnorodne ćwiczenia edukacyjne. Maluchy będą mogły kolorować obrazki, rozwiązywać rebusy i zagadki np. znaleźć drogę do domu przez labirynt czy dopasować nazwy narzędzi budowlanych do obrazków. Książeczka będzie dostępna w formie drukowanej oraz do pobrania na stronie www.mini.akademiamurowania.pl.

Jako mama, z doświadczenia wiem, że materiały edukacyjne dla najmłodszych powinny być żywe, zajmujące i różnorodne. Przygotowana przez nas strona i książeczka mają pełnić także funkcję edukacyjną i pobudzać inwencję dzieci. Jestem przekonana, że udało nam się spełnić oba te warunki – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu SILKA YTONG. – Przygotowane przez nas materiały zostały sprawdzone i dobrze przyjęte przez najmłodszych. Wierzę, że zarówno gry, jak i książeczka będą materiałem edukacyjnym nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców – dodaje Monika Mychlewicz.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców do odwiedzenia strony: www.mini.akademiamurowania.pl i budowania razem z Panią SILKĄ i Panem YTONGiem.

Podstawowe informacje o programie Akademia Murowania SILKA YTONG

Działania skierowane do najmłodszych i ich rodziców są elementem długofalowej kampanii edukacyjnej prowadzonej w ramach programu Akademia Murowania SILKA i YTONG. Celem Akademii Murowania SILKA YTONG jest propagowanie wiedzy dotyczącej nowoczesnego i energooszczędnego budowania oraz dobrej jakości wykonawstwa.

Pierwotnie program był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym, w tym roku objął swym działaniem także uczelnie wyższe. Inicjatywy edukacyjne prowadzone są także dla wykonawców (szkolenia z murowania) oraz inwestorów indywidualnych (porady ekspertów, dni otwarte w zakładach produkcyjnych). Działania dedykowane dzieciom – które są bardzo ciekawe świata, a najchętniej uczą się przez zabawę – wpisują się w ideę rozszerzania wiedzy o budowaniu.

Źródło: Xella Polska

Więcej

 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny