Aktualności

Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki

31.07.2017

Wolontariusze z Omenaa Foundation wrócili właśnie z wizyty w Ghanie. W czasie wolontariatu uczestniczyli m.in. w malowaniu pomieszczeń ośrodka Don Bosco farbami, stworzonymi we współpracy Termo Organiki oraz ambasadorki marki Omeny Mensah. Wśród wolontariuszy była Vanessa, 15-letnia córka Omeny, która zrelacjonowała przebieg prac budowlanych w powstającej na terenie ośrodka szkole Kids Haven.

Po powrocie z Ghany wolontariusze zdali relację ze swoich działań. Oprócz prowadzonych na co dzień zajęć kreatywnych, sportowych oraz językowych, wolontariusze zaangażowali się w malowanie pomieszczeń mieszkalnych podopiecznych fundacji, przebywających obecnie w ośrodku Salezjanów Don Bosco Child Protection Centre w Temie. W ośrodku znajdują się dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. W wyniku pracy wolontariuszy z fundacji na ścianach pojawiły się kolorowe, ciepłe i radosne obrazki. Do malowania użyli kolorowych farb Exclusive Color by Omenaa Mensah ufundowanych przez Termo Organikę.

To specjalnie przygotowana linia farb trwałych i odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Część dochodu z ich sprzedaży zasila konto Omenaa Foundation, w ten sposób przybliża realizację flagowego projektu fundacji - budowę szkoły Dziecięcej Przystani w Ghanie.

Omenaa Foundation zebrała ponad 40 proc. potrzebnej kwoty

Dziecięca Przystań (KIDS HAVEN) w budowie!

Mimo, że nie udało się uzbierać jeszcze wszystkich funduszy, do tej pory Omenaa Foundation zebrała ponad 40 proc. potrzebnej kwoty, prezes fundacji podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy. W kwietniu bieżącego roku odbyło się oficjalne wkopanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły powstającej przy ośrodku Don Bosco. Na tym etapie są już wylane fundamenty, a teraz powoli wznoszone są mury. Omenaa Mensah z każdego komercyjnego projektu przekazuje część środków na wsparcie projektu budowy szkoły. Do zakończenia budowy szkoły potrzebne jest jeszcze około pół miliona złotych.

W ośrodku znajdują się dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć

Jak narodziła się inicjatywa Dziecięcej Przystani?

Inicjatorką powstania szkoły jest Omenaa Mensah, która kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała sytuację dzieci. Pytane o to, o czym marzą odpowiadały: "chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć". Omenaa poruszona ich historiami i marzeniami zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Edukacja to najlepsze dobro, które możemy dać Afrykanom, bo dzięki temu w przyszłości mają szansę wyrwać się z biedy i prowadzić godne życie. Omenaa po powrocie do Polski, założyła fundację i zorganizowała szereg projektów, których celem było zbieranie pieniędzy na szkołę w Temie.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki

Firma powiązana:

Termo Organika

Telefon 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika
Zobacz produkty: