Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Schomburg Polska otwiera się na beton towarowy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-07-31

Grupa Schomburg posiada 33 placówki handlowe i zakłady produkcyjne na wszystkich kontynentach. Nasi pracownicy każdego dnia doradzają w zakresie chemii budowlanej w ponad 40 krajach. W 1992 roku w Kutnie został otworzony zakład produkcyjny i utworzona spółka SCHOMBURG Polska. Główną ideą utworzenia zakładu w Polsce było wprowadzenie na rynek polski najnowszych rozwiązań w zakresie szeroko pojętej chemii budowlanej, jak również usprawnienie eksportu naszych produktów do krajów bałtyckich oraz byłego Związku Radzieckiego.

W roku 1996 w strukturach firmy została wyodrębniona sieć sprzedaży Rethmeier zajmująca się dystrybucją domieszek do betonu, barwników, środków antyadhezyjnych oraz włókien polipropylenowych. Na przestrzeni 25 lat funkcjonowania na polskim rynku, dzięki dopracowaniu metodologii produkcji jak i optymalizacji transportu, staliśmy się jednym z wiodących w kraju producentów domieszek i barwników do betonu.

Lokalizacja zakładu oraz możliwości produkcyjne pozwalają nam dostarczyć produkty w dowolne miejsca w Polsce, maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych. Produkcja wszystkich wyrobów na miejscu w Kutnie gwarantuje każdemu z naszych Klientów ciągłość dostaw. Rozpoznawalność na polskim rynku zdobyliśmy dzięki innowacyjnym produktom przeznaczonym zarówno do prefabrykacji ciężkiej, jak i produkcji elementów wibroprasowanych. Współpracujemy z wiodącymi producentami kostki brukowej w Polsce. Zmieniające się otoczenie a także wymagania rynku i Klientów dają impuls do rozwoju. W kwietniu 2016 roku w Spółce Schomburg Polska rozpoczęto proces zmian, które polegają głównie na wzmocnieniu rozpoznawalności marki Schomburg, odbudowaniu wizerunku i pozycji na rynku, nie tylko w zakresie hydroizolacji i uszczelnień, napraw i ochrony konstrukcji betonowych, prefabrykacji drobnowymiarowej i ciężkiej, ale także chemii przeznaczonej do betonu towarowego. Dzięki tej inicjatywie wyposażyliśmy firmę w dwa mobilne laboratoria betonu. Posiadają one sprzęt niezbędny do pracy zarówno w wytwórni betonu, jak i na placu budowy. Posiadając mobilny mieszalnik pozwalający wykonać zaroby próbne betonu w dowolnym miejscu, wspieramy firmy produkujące beton towarowy
w całej Polsce.

Dysponujemy również nowoczesnym i kompletnie wyposażonym laboratorium betonu w Kutnie, gdzie możemy wykonywać badania wytrzymałości na ściskanie, zginanie, rozciąganie przy rozłupywaniu. Posiadamy maszyny do badań trwałościowych betonu – badania mrozoodporności oraz wodoszczelności. Wykonujemy badania nasiąkliwości, zarówno betonu, jak i gotowych elementów prefabrykowanych. Ponadto sprawdzamy ścieralność oraz przeprowadzamy analizy sitowe kruszyw. Wykwalifikowana kadra technologów jest gotowa przygotować oraz wdrożyć receptury na najbardziej specjalistyczne betony. Dodatkowo zajmujemy się optymalizacją istniejących już receptur w celu zmniejszenia kosztów produkcyjnych i uzyskania jak najlepszych parametrów technologicznych i technicznych. W ramach współpracy oferujemy pełne wsparcie technologiczne zarówno w zakresie przygotowania nowych rozwiązań, jak również wykonania wszystkich niezbędnych badań w trakcie betonowania, jak i po okresie dojrzewania betonu. W naszej ofercie znajdują się wszystkie niezbędne domieszki do betonu towarowego począwszy od: uplastyczniających przez upłynniające, napowietrzające, stabilizujące mieszankę, opóźniające i przyspieszające czas wiązania, a kończąc na domieszkach uszczelniających na zasadzie krystalizacji oraz impregnatach. W roku 2016 wprowadziliśmy do oferty domieszki polimerowe, które gwarantują bardzo długie utrzymanie konsystencji, nawet w warunkach ekstremalnie wysokiej temperatury. Nieustannie wprowadzamy do oferty kolejne produkty, tak aby sprostać coraz bardziej restrykcyjnym wymaganiom dotyczącym wyrobów. Jest to też nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania Klientów względem firm produkujących domieszki. Dążąc do popularyzowania i podnoszenia wiedzy technicznej, w naszym laboratorium betonu przyjmujemy studentów na praktyki.

Oferujemy również naszym Klientom szkolenia z zakresu technologii betonu, normalizacji, badań oraz prawidłowego stosowania domieszek i dodatków do betonu. Każde szkolenie jest przygotowane indywidualnie, z uwzględnieniem oczekiwań Klienta. Szkolenia organizujemy zarówno w siedzibie firmy w Kutnie, jak również w zakładach produkcyjnych oraz placach budowy. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły naszych Klientów, a każdy ich problem jest dla nas wyzwaniem. Pamiętajmy – Schomburg Polska to nie tylko prefabrykacja, ale również beton towarowy.

źródło i zdjęcia: Schomburg Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny