Aktualności

Otwórz się na przestrzeń – PATIO LIFE

11.06.2012

Stosowanie dużych przeszkleń przy wejściach balkonowych i tarasowych pozwala powiększyć optycznie wnętrze oraz cieszyć się bliskością naturalnego otoczenia. Wykonane w systemie przesuwnym drzwi PATIO LIFE firmy POL-SKONE nie tylko ułatwiają korzystanie z otwartej przestrzeni w słoneczne dni, lecz również gwarantują komfort, bezpieczeństwo i ciepło, gdy jest to wymagane.

Wielkopowierzchniowe drzwi tarasowe są stosowane obecnie w wielu nowoczesnych projektach budynków, pozwalają stworzyć unikalny efekt przenikania dwóch przestrzeni – naturalnej i mieszkalnej. Nie tylko nie zajmują miejsca w pozycji otwartej, lecz również dostarczają dużej dawki światła dziennego, które optycznie powiększa przestrzeń.

System przesuwny PATIO LIFE firmy POL-SKONE został stworzony z myślą o jasnych, przestronnych kompozycjach wnętrz, które dają poczucie wolności. Przyjazny i ciepły charakter stolarki od wewnątrz kreuje naturalne drewno. Natomiast od zewnątrz drzwi w systemie PATIO LIFE mogą uzyskać estetykę zgodną z nowoczesną architekturą, dzięki zastosowaniu nakładek z wysokiej jakości aluminium.

Linia PATIO LIFE firmy POL-SKONE, to połączenie tradycyjnych materiałów i nowoczesnych technologii, dlatego stanowi doskonałą propozycję dla współczesnej architektury inspirowanej przestrzenią oraz światłem. W ramach systemu możliwe jest projektowanie przejść z jednym skrzydłem stałym i jednym przesuwnym, jak również przeszkleń z dwoma modułami przesuwnymi oraz dwoma stałymi o łącznej szerokości do 6500 mm i wysokości 2700 mm. Duże skrzydła drzwi balkonowych są rozsuwane na boki zapewniając oszczędność miejsca, która może być swobodnie wykorzystana pod aranżację.

Jednoramowa konstrukcja skrzydeł i ościeżnicy, bazująca na klejonym warstwowo sosnowym lub dębowym drewnie, gwarantuje stabilność i wytrzymałość drzwi. Opcjonalne zastosowanie okładziny aluminiowej na zewnętrznej stronie ramy drzwi podnosi jego odporność na zmienne warunki pogodowe i przedłuża jego trwałość.

Obwiedniowe okucia Roto Life pozwalają z lekkością przesuwać duże i ciężkie skrzydła drzwiowe o masie nawet do 300 kg. Dzięki temu każdy z mieszkańców będzie miał pełną kontrolę nad płynnością i szybkością ruchu przy użyciu minimalnej siły.

Zastosowanie specjalnego rozwiązania konstrukcyjnego w postaci wpuszczanego niskiego progu do pomieszczeń „bez barier” dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania, co jest ważne zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi czy osób niepełnosprawnych. Elegancka stolarka w systemie PATIO LIFE otwiera dom na światło i przestrzeń, stanowiąc jednocześnie barierę przed niekorzystnymi wpływami otoczenia. Chcąc sprostać indywidualnym wymaganiom swoich klientów firma POL-SKONE daje szeroki wybór przeszkleń, zarówno ze szkła antywłamaniowego, dźwiękochłonnego, samoczyszczącego, jak i podnoszącego walory estetyczne – ornamentowego.

Energooszczędna stolarka może być wyposażona w pakiet szybowy niskoemisyjny Thermofloat o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 W/m2K lub o doskonałej termoizolacyjności U=0,8 W/m2K. Właściwości termoizolacyjne drzwi podnosi zastosowanie ciepłej ramki międzyszybowej. Aby w pełni dopasować drzwi do gustów i upodobań klientów, drewnianym profilom dedykowana jest również szeroka gama wybarwień kolorystycznych, uzyskiwanych za pomocą lakierów transparentnych i farb kryjących.

Aluminiowe elementy wykończenia można natomiast pokryć jedną z barw dostępnych w ramach palety RAL, metodą malowania proszkowego. Takie rozwiązanie pozwala na pogodzenie naturalnego charakteru drewnianego okna z wymogami nowoczesnej architektury. Otwórz się na przestrzeń – PATIO LIFE, producent: POL-SKONE Sp. z o.o. Cena: okno PATIO LIFE o wymiarach 2800 x 2200 mm, przesuwne (jedno skrzydło stałe, drugie przesuwane): 7691 zł + 23% VAT

Źródło: POL-SKONE

Więcej

Firma powiązana:

Pol-Skone

Telefon 81 744 30 11
www.pol-skone.pl
poczta@pol-skone.eu

Pol-Skone