Aktualności

Nakręć się na czarne kropki z Termo Organiką

18.07.2017

13 lipca wystartował wakacyjny konkurs filmowy Termo Organiki. Największy producent styropianu w Polsce, jako organizator konkursu nie stawia żadnych ograniczeń, co do formy dzieła. Wymogiem jest wyeksponowany motyw czarnych kropek, pozytywny przekaz nawiązujący do sloganu firmy: "Myśl ciepło" oraz nieprzekraczalny 60-sekundowy czas trwania filmu.

Na profilu Termo Organiki na portalu społecznościowym Facebook pojawił się konkursowy post Termo Organiki, w którym zostały opisane zasady zgłaszania konkursowych filmów. Organizatorzy konkursu liczą, że dzięki konkursowi powstaną kreatywne i ciepłe wizje nawiązujące do czarnych kropek, a być może zostaną również odkryte ciekawe osobowości twórcze. Na autorów najciekawszych filmów czekają nagrody. Łączna pula nagród wynosi 10.000 zł. Przewodniczącą jury, oceniającego filmowe dzieła, została Omenaa Mensah - popularna i lubiana dziennikarka oraz ambasadorka marki Termo Organika.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 13 rok życia. Filmy można zgłaszać indywidualnie oraz w teamie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Termo Organiki.

- "Nie jest ważne czy zarabiasz na życie produkcją filmów, czy tylko nagrywasz smartfonem. Nakręć się na czarne kropki i pokaż nam swój film. Możesz to zrobić w dowolnej technice oraz gatunku, za pomocą jakiegokolwiek sprzętu, jedyne o czym musisz pamiętać to żeby zmieścić się w 1 minucie" – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

– "Konkurs w oczywisty sposób nawiązuje do naszego legendarnego już produktu, styropianu w kropki "Dalmatyńczyka", który Termo Organika wymyśliła i wprowadza na rynek już drugą dekadę."

Jak nakręcić się na czarne kropki i wygrać?

Wakacyjny konkurs wystartował 13 lipca i potrwa do 30 września 2017 roku. Wystarczy mieć oryginalny pomysł i nagrać krótki film! Proces zgłoszenia filmu jest bardzo prosty. Należy przesyłać nagrany materiał filmowy w formacie MPEG4, AVI lub MOV za pomocą serwisu WeTransfer na adres: nakrecsienaczarnekropki@termoorganika.pl.

Dodatkowo, jako osobną wiadomość należy wysłać na ww. adres krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora: https://www.termoorganika.pl/konkurs. Tam znajduje się również regulamin konkursu.

Mecenas sztuki

Termo Organika znana jest z zaangażowania w oryginalne przedsięwzięcia inspirowane współczesną sztuką oraz akcji promujących młodą sztukę i jej twórców. Największy producent styropianu organizuje artystyczne konkursy, plenery rzeźby oraz wspiera ciekawe, artystyczne przedsięwzięcia. Firma zasłynęła, jako inicjator konkursu dla studentów Akademii Sztuk Pięknych na styropianową rzeźbę Lecha Wałęsy z okazji XX rocznicy przyznania mu pokojowej nagrody Nobla. Firma zorganizowała także ogólnopolski konkurs "Termo Organika Gaudi Projekt". Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować oryginalną elewację, która spełni rolę niepowtarzalnej fasady i jednocześnie termoizolacji. Konkurs był jednocześnie akcją społeczną, która w przystępny sposób promowała energooszczędne rozwiązania w budownictwie. Krakowska firma zorganizowała również ogólnopolski, artystyczny konkurs promujący młode talenty "Sztuka w kropki - Termo Organika". Oryginalny konkurs adresowany był do twórców reprezentujących różne dziedziny sztuki. Rywalizowały ze sobą prace z zupełnie różnych artystycznych dziedzin: obrazy, rzeźby, fotografie, filmy, przedmioty wzornictwa przemysłowego, w tym projekty mebli, mody, architektury, a także utwory muzyczne, wiersze i opowiadania. Prace oceniło jury składające się z autorytetów świata sztuki i wybitnych osobowości: Anda Rottenberg, Leon Tarasewicz, Barbara Hoff, Jacek Rakowiecki, Tadeusz Rolke, Xawery Żuławski, Krzysztof Knittel oraz Andrzej Chyra.

źródło i zdjęcia:Termo Organika

Nakręć się na czarne kropki z Termo Organiką

Firma powiązana:

Termo Organika

Telefon 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika
Zobacz produkty: