Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Nakręć się na czarne kropki z Termo Organiką

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-07-18

13 lipca wystartował wakacyjny konkurs filmowy Termo Organiki. Największy producent styropianu w Polsce, jako organizator konkursu nie stawia żadnych ograniczeń, co do formy dzieła. Wymogiem jest wyeksponowany motyw czarnych kropek, pozytywny przekaz nawiązujący do sloganu firmy: "Myśl ciepło" oraz nieprzekraczalny 60-sekundowy czas trwania filmu.

Na profilu Termo Organiki na portalu społecznościowym Facebook pojawił się konkursowy post Termo Organiki, w którym zostały opisane zasady zgłaszania konkursowych filmów. Organizatorzy konkursu liczą, że dzięki konkursowi powstaną kreatywne i ciepłe wizje nawiązujące do czarnych kropek, a być może zostaną również odkryte ciekawe osobowości twórcze. Na autorów najciekawszych filmów czekają nagrody. Łączna pula nagród wynosi 10.000 zł. Przewodniczącą jury, oceniającego filmowe dzieła, została Omenaa Mensah - popularna i lubiana dziennikarka oraz ambasadorka marki Termo Organika.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 13 rok życia. Filmy można zgłaszać indywidualnie oraz w teamie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Termo Organiki.

- "Nie jest ważne czy zarabiasz na życie produkcją filmów, czy tylko nagrywasz smartfonem. Nakręć się na czarne kropki i pokaż nam swój film. Możesz to zrobić w dowolnej technice oraz gatunku, za pomocą jakiegokolwiek sprzętu, jedyne o czym musisz pamiętać to żeby zmieścić się w 1 minucie" – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

– "Konkurs w oczywisty sposób nawiązuje do naszego legendarnego już produktu, styropianu w kropki "Dalmatyńczyka", który Termo Organika wymyśliła i wprowadza na rynek już drugą dekadę."

Jak nakręcić się na czarne kropki i wygrać?

Wakacyjny konkurs wystartował 13 lipca i potrwa do 30 września 2017 roku. Wystarczy mieć oryginalny pomysł i nagrać krótki film! Proces zgłoszenia filmu jest bardzo prosty. Należy przesyłać nagrany materiał filmowy w formacie MPEG4, AVI lub MOV za pomocą serwisu WeTransfer na adres: nakrecsienaczarnekropki@termoorganika.pl.

Dodatkowo, jako osobną wiadomość należy wysłać na ww. adres krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora: https://www.termoorganika.pl/konkurs. Tam znajduje się również regulamin konkursu.

Mecenas sztuki

Termo Organika znana jest z zaangażowania w oryginalne przedsięwzięcia inspirowane współczesną sztuką oraz akcji promujących młodą sztukę i jej twórców. Największy producent styropianu organizuje artystyczne konkursy, plenery rzeźby oraz wspiera ciekawe, artystyczne przedsięwzięcia. Firma zasłynęła, jako inicjator konkursu dla studentów Akademii Sztuk Pięknych na styropianową rzeźbę Lecha Wałęsy z okazji XX rocznicy przyznania mu pokojowej nagrody Nobla. Firma zorganizowała także ogólnopolski konkurs "Termo Organika Gaudi Projekt". Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować oryginalną elewację, która spełni rolę niepowtarzalnej fasady i jednocześnie termoizolacji. Konkurs był jednocześnie akcją społeczną, która w przystępny sposób promowała energooszczędne rozwiązania w budownictwie. Krakowska firma zorganizowała również ogólnopolski, artystyczny konkurs promujący młode talenty "Sztuka w kropki - Termo Organika". Oryginalny konkurs adresowany był do twórców reprezentujących różne dziedziny sztuki. Rywalizowały ze sobą prace z zupełnie różnych artystycznych dziedzin: obrazy, rzeźby, fotografie, filmy, przedmioty wzornictwa przemysłowego, w tym projekty mebli, mody, architektury, a także utwory muzyczne, wiersze i opowiadania. Prace oceniło jury składające się z autorytetów świata sztuki i wybitnych osobowości: Anda Rottenberg, Leon Tarasewicz, Barbara Hoff, Jacek Rakowiecki, Tadeusz Rolke, Xawery Żuławski, Krzysztof Knittel oraz Andrzej Chyra.

źródło i zdjęcia:Termo Organika

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny