Aktualności

Dom z wysokim IQ. Armatura elektroniczna Oras

01.06.2012

Inteligentny dom jest naszym sprzymierzeńcem w codzienności. Nadszedł czas, że do standardu inteligentnego budownictwa dołącza także nowoczesna armatura elektroniczna.

Firma Oras przyznaje, że za kilka lat bezdotykowe krany sterowane fotokomórką będą standardem w wielu polskich domach. Coraz chętniej sięgamy po nowinki technologiczne, by ułatwić sobie życie. Armatura elektroniczna to najbardziej ekologiczne krany na rynku.

Zużywają o połowę mniej wody, niż powszechnie używane dziś baterie jednouchwytowe. Dlaczego? Bo działają tylko wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Fotokomórka uruchamia więc wodę tylko wtedy, gdy jest nam naprawdę potrzebna. Nie musimy już pamiętać o zakręcaniu dopływu w czasie mycia zębów, golenia lub podczas prac w kuchni. Inteligentne baterie bezdotykowe pamiętają i pilnują niskiego zużycia za nas, jednocześnie oszczędzając! 

Niewidzialny asystent

Dla rodziców bezdotykowe krany mają jeszcze jedną zaletę – automatyczne odcięcie strumienia sprawia, że dzieci nie wylewają wody bez potrzeby. Oszczędza to rodzicom ciągłego, nużącego przypominania: zakręć wodę.

Inteligentna armatura to jednak nie tylko krany umywalkowe. Bateria Oras Eterna funkcjonuje jak najnowocześniejsze elektroniczne urządzenie. Komunikuje kolorowym światłem ile powinien trwać ekologiczny prysznic. Mechanizm EcoLed, zieloną diodą pokazuje, że jest się eko, czerwona lampka to sygnał, że czas kończyć kąpiel, bo zużyliśmy za dużo wody. Rewolucyjność linii Eterna polega również na funkcji automatycznego napełniania wanny, bez ryzyka przelania się wody.

Użytkownik samodzielnie programuje mechanizm napełniania wody do poziomu jaki preferuje. Przy kolejnych użyciach bateria już sama wie, kiedy ma zamknąć strumień automatycznie. Rozwiązania niemal jak z luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu, gdzie wszystko mamy podane „na tacy”, są jednak dopasowane do domowych budżetów: bateria Oras Electra to wydatek w wysokości 1.650 zł.

Inteligentne rozwiązania znajdziemy też wśród kuchennych modeli Oras, np. linię Ventura – kran z dwoma wylewkami. Z czego jedna, sterowana elektronicznie, pozwala na szybkie opłukanie ubrudzonych np. mąką dłoni, bez konieczności dotykania kranu.

Inteligentne domy z nowoczesną armaturą powodują, że bycie eko nie jest dziś żadnym wyrzeczeniem. Nie trzeba rezygnować z codziennych przyjemności, by żyć w poszanowaniu  środowiska i oszczędzać na rachunkach za wodę i prąd. A ceny elektronicznych kranów stanowią prawdziwą alternatywę dla klasycznych baterii jednouchwytowych. Najtańszy model baterii sterowanej fotokomórką - Oras Vienda - można kupić już za 799 zł, czyli w cenie porównywalnej do jednouchwytowych kranów dobrych producentów.

Źródło: Oras

Więcej

Firma powiązana:

Oras Olesno

Telefon 800 518 469
www.oras.com
info.poland@oras.com

Oras Olesno