Aktualności

Budynki z bali zapewniają zdrowe warunki nauki

08.08.2018

Szukasz budynku dla szkoły lub żłobka, który nie tylko będzie świetnie wyglądał, ale również pomoże dzieciom w nauce dzięki relaksującej atmosferze? Nasza drewniana szkoła lub żłobek są szczególnie dobrze dostosowane do tego typu potrzeb, ponieważ wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach i wyciszająca atmosfera są niezbędne w takich miejscach.

Wysokiej jakości powietrze we wnętrzach

Dzieci spędzają znaczną część swojego dnia w żłobku lub szkole. To dlatego jakość powietrza wewnątrz tych budynków jest bardzo ważna. Zakrojone na szeroką skalę badania europejskie wykazały, że budynki z bali zapewniają lepszej jakości powietrze i bardziej zrównoważoną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Kiedy wilgotność powietrza w pomieszczeniu waha się pomiędzy 30 a 55 procent, niekorzystne czynniki wewnątrz pomieszczeń, takie jak zarodniki pleśni i bakterie są minimalizowane. Pomaga to zapobiegać alergii i infekcjom układu oddechowego.

Dzieci spędzają znaczną część swojego dnia w żłobku lub szkole

Idealne środowisko do nauki

Najnowsze badania wykazują również, że drewno podobnie jak natura wpływa na zmniejszenie stresu. Badanie przeprowadzone w szkolnej klasie w Austrii wykazało, że lite drewno może mieć pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci. Okazało się, że uczniowie pobierający naukę w klasie z litego drewna są zdrowsi, spokojniejsi i mniej zestresowani niż dzieci, które uczyły się w tradycyjnych klasach.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Budynki z bali zapewniają zdrowe warunki nauki

Firma powiązana:

Findrewno

Telefon 43 823 83 07, 601 394 934, 662 070 003
www.honka.pl, www.findrewno.pl
findrewno@honka.pl, domy.modelowe@honka.pl

Findrewno
Zobacz produkty: