Aktualności

Grupa Summarum wylicza zalety budowy domu z drewna

21.06.2018

Niewiele jest technologii tak bliskich naturze i wymagających tak niskich nakładów energetycznych na produkcję materiałów i wykonanie budynku. Mieszkanie w domu z drewna, w technologii optymalnej dla środowiska naturalnego samo w sobie jest powodem do dumy.

Czas

Pierwszą niewątpliwą zaletą jest bardzo krótki okres budowy domu. Dom o powierzchni do 100 m² powstaje w trzy miesiące!

Zdrowie

Domy z drewna posiadają swój niepowtarzalny mikroklimat, który niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie materiały użyte przy budowie domu są ekologiczne, energooszczędne i po prostu zdrowe dla organizmu człowieka.

Koszty utrzymania

Stosujemy najnowsze technologie, które pozwalają na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji Twojego Domu. Dom drewniany jest bardzo ciepły -  współczynnik przenikalności cieplnej typowej ściany szkieletowej jest mniejszy niż k = 0,28W/m2K. A my w naszych domach pasywnych o powyższonej izolacyjności uzyskujemy wynik blisko trzykrotnie lepszy (k = 0,1 W/m2K).  Dla porównania, aby uzyskać współczynnik k=28W/m2K w domu z cegły, ściana warstwowa musi mieć co najmniej 50 cm.

Bezpieczeństwo pożarowe

Odporność na ogień domów drewnianych typu szkieletowego, jest nie mniejsza niż w domach murowanych. System tzw. fire stopów, niepalnych materiałów izolacyjnych i elewacji, oraz szczelne zabezpieczenie wszystkich powierzchni wewnętrznych ognioochronnymi płytami G-KF (gipsowo-kartonowymi), zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowników.

Konstrukcja

Jest wyjątkowo lekka, sztywna i odporna na deformacje podłoża. Nie stawia żadnych barier architektonicznych.

Dom na miarę

Konstrukcja domu daje ogromne możliwości adaptacyjne. W bardzo krótkim czasie można dowolnie rozbudować dom - dobudowując kolejne pokoje, werandy lub pięterko. Nie pociąga to wielkich kosztów i jest mało uciążliwe dla mieszkańców, a dom może bez przeszkód rosnąć wraz z rodziną.

źródło i zdjęcia: Domy i Domki Summarum Sp. z o.o.

Grupa Summarum wylicza zalety budowy domu z drewna

Firma powiązana:

Domy i Domki Summarum Sp. z o.o.

Telefon 22 754 40 99, 501 47 16 01
www.domywsolcu.pl, www.domyidomki.com
jacdab@domyidomki.com

Domy i Domki Summarum Sp. z o.o.
Zobacz produkty: