Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Selena w finale Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2012-05-30

Grupa Selena znalazła się w finale konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Selena była jedną z trzech najlepiej ocenionych przez Kapitułę Konkursową przedsiębiorstw w kategorii „Obecność na rynku globalnym”.

Selena w finale Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2012 roku podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nagrody przyznano w kategoriach: Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona gospodarka. Zwycięzców wyłoniono z 12 firm nominowanych przez Kapitułę do finału.

- Nagroda przyznawana przez Prezydenta RP – nazywana też „Polskim Gospodarczym Noblem” – jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. To dla nas niezmiernie ważne, że doceniono wysiłek włożony w budowę Grupy. Jest to dowód, że realizowana przez Selenę strategia globalnego rozwoju, skoncentrowana na osiągnięciu silnej pozycji zarówno w Polsce, jak i na świecie światowych rynkach chemii budowlanej, przynosi pozytywne efekty. Nominacja do finału konkursu potwierdza jakość modelu biznesowego Seleny i motywuje do dalszej, konsekwentnej realizacji planów rozwoju firmy i promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej – powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu polskiej Seleny, w imieniu zarządu Grupy.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom i instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój gospodarczy kraju i przyczyniają się do budowy pozytywnego obrazu polskiego biznesu. Nagroda została ustanowiona w 1998 roku przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do roku 2005. W 2011 roku Prezydent Bronisław Komorowski powrócił do przyznawania nagrody. Kandydaci zgłaszani są przez samorządy województw, najpoważniejsze organizacje gospodarcze i organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce. Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła, a laureatów wskazuje Prezydent RP.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Diamentu Forbesa, Perły Polskiej Gospodarki, Budowlana Firma Roku 2011 w konkursie organizowanym przez redakcję Miesięcznika Builder oraz Solidny Pracodawca Roku. Dodatkowo marka TYTAN Professional, jako jedyna w kategorii „Chemii Budowlana” w Polsce, otrzymała prestiżową statuetkę Premium Brand w rankingu zorganizowanym przez Instytut Millward Brown SMG/KRC zdobyła tytuł Marki Wysokiej Reputacji.

Źródło: Selena

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny