Aktualności

DRUTEX wspiera kształcenie uczniów szkół budowlanych

29.05.2012

DRUTEX S.A. zaangażował się w specjalistyczne kształcenie uczniów szkół budowlanych. W maju br. wspólnie z ekspertami Zrzeszenia Montażystów Stolarki firma zorganizowała wykłady  i ćwiczenia dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie.

DRUTEX wspiera kształcenie uczniów szkół budowlanych

Spotkanie stanowiło pierwszy etap programu działań firmy mającego na celu propagowanie zasad prawidłowego montażu i wiedzy o stolarce wśród młodych ludzi.

Podczas majowego spotkania w Chorzowie grupa kilkunastu uczniów wysłuchała wykładu o zasadach nowoczesnego montażu warstwowego okien, a następnie pod okiem instruktorów wykonała montaż wzorcowy okna IGLO 5. Na zakończenie zajęć uczestnicy rozwiązali pisemny test z teorii techniki okiennej, a wobec bardzo dobrych wyników, wszyscy otrzymali świadectwa udziału w specjalistycznym szkoleniu. Dzięki temu zdobyli kolejny szczebel wtajemniczenia w sztuce budowlanej oraz umiejętności właściwego wbudowywania okien energooszczędnych.

Działanie stanowi dopiero początek programu, który firma zamierza wdrażać jeszcze w tym roku wśród uczniów i studentów polskich uczelni. Dzięki konkretnej sprecyzowanej wiedzy na temat produktów i zasad ich stosowania młodzi ludzie są w stanie zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę na temat stolarki i jej faktycznego zastosowania.

- Zaangażowanie DRUTEX-u w kształcenie ekip montażowych wynika ze zrozumienia wagi poprawnego instalowania okien. Energooszczędne okna  DRUTEX-u są produktami o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego. Poprawne wbudowanie okien w mur gwarantuje, że zachowają one swoje wysokie parametry techniczne oraz będą stanowiły idealną barierę przed ucieczką ciepła. Prawidłowy montaż stanowi bowiem podstawę poprawnego funkcjonowania stolarki. Temu celowi służy zaangażowanie DRUTEX-u w dokształcanie fachowców działających już na rynku, ale też w kształcenie przyszłych kadr, które wkrótce zasilą rynek pracy. – powiedział Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Działania DRUTEX-u na rzecz popularyzacji wiedzy dot. poprawnego montażu oraz innowacyjnej stolarki realizowane są już od ponad roku. Firma zdecydowała się bowiem wesprzeć ogólnopolski program edukacyjny Mistrzowie Montażu, stawiający sobie za cel kształcenie kadr montażowych oraz propagowanie zasad poprawnego montażu okien. Dzięki tym działaniom wydano Podręcznik dla montażystów okien,  przeszkolono już w całej Polsce kilkuset fachowców od okien, a ponad setce z nich po sprawdzeniu ich wiedzy i umiejętności wydano dyplomy Mistrzów Montażu.

- DRUTEX przyjął na siebie obowiązki Mecenasa tej grupy fachowców o najwyższych kwalifikacjach i nadal będzie wspierać ich dążenia do podnoszenia wiedzy i umiejętności zawodowych.- dodała Agnieszka Zagdan, Specjalista ds. Marketingu DRUTEX S.A.

Źródło: DRUTEX

Więcej

Firma powiązana:

DRUTEX S.A.

Telefon 59 822 91 01
www.drutex.eu
drutex@drutex.com.pl

DRUTEX S.A.