Aktualności

Inteligentna płyta indukcyjna freeInduction marki Siemens

29.05.2012

Jak często rozmieszczenie pól na płycie grzewczej ogranicza nasze kulinarne ambicje, komplikuje przygotowanie potraw lub po prostu je wydłuża? Czas to zmienić – na rynek wchodzi indukcyjna płyta Siemens bez podziału na pola grzewcze!

Wystarczy umieścić garnek na powierzchni płyty, a nowoczesna technologia rozpozna jego położenie, kształt i sprawi, że naczynie nagrzeje się błyskawicznie, niezależnie od miejsca jego postawienia. Bez względu na wymiary naczynia, można je dowolnie przestawiać i przesuwać po całej powierzchni płyty. Nie trzeba nawet zmieniać ustawień, gdyż płyta zapamięta je sama. Dzięki marce Siemens, wolność w gotowaniu nosi od teraz nowe imię: freeInduction.

Cechą wyróżniającą najnowszą płytę indukcyjną marki Siemens jest jednorodne pole grzewcze i nieograniczone możliwości jego wykorzystania na powierzchni 1400 cm2. Kształt naczynia i jego rozmiar nie robią najnowszej płycie Siemens żadnej różnicy. Pozwala to jednocześnie umieścić na płycie dowolną kompozycję potraw w kilku naczyniach różnej wielkości, do 4 garnków i patelni! Czy można wyobrazić sobie większy komfort użytkowania?

Płyta freeInduction automatycznie rozpoznaje pozycję, wielkość i formę naczynia. Ogromnym walorem nowej płyty indukcyjnej marki Siemens jest to, że moc grzewczą można nastawiać oddzielnie dla każdego pojedynczego naczynia! Ciepło powstaje miejscowo, grzejąc jedynie dno naczynia, bez żadnych strat energii. Technologia freeInduction stanowi kolejne potwierdzenie, że dla przodującej w branży AGD marki Siemens, energooszczędność pozostaje priorytetem.

Od lat obowiązywał w kuchniach dyktat pola grzewczego: garnki i patelnie dobierano według wielkości kręgów na płycie ceramicznej. W przypadku nowości marki Siemens, sytuacja jest dokładnie odwrotna: to urządzenie podporządkowuje się życzeniom użytkownika. W praktyce oznacza to, że gdy tylko naczynie dowolnego kształtu (do gotowania ryb, ryżu, wok, rondel lub patelnia) znajdzie się na płycie, uaktywnia się pod nim odpowiednia grupa mikromodułów indukcyjnych. Technologia swobodnej indukcji Siemens precyzyjnie rejestruje rozmiar i zarys naczynia, dzięki czemu induktory grzewcze automatycznie łączą się w jedną spójną całość. Można nią sterować jak pojedynczą strefą gotowania.

Wysokie walory estetyczne nowej metody gotowania marki Siemens zostały ostatnio uhonorowane nagrodą Red Dot Product Design Award 2012. Zaawansowana technologia łączy się tu z wizjonerską koncepcją obsługi: interfejs użytkownika to kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT na przednim panelu pola grzewczego. Pozwala stale monitorować wszystkie funkcje urządzenia i na bieżąco aktualizuję lokalizację naczyń. Moc grzewczą reguluje się jak w smartfonie – wystarczy dotknąć ekranu. Lekkie kliknięcie prowadzi precyzyjnie do żądanego ustawienia, a delikatne przesuwanie palcem po skali: podwyższa lub obniża temperaturę grzania.

Przy każdorazowym przesunięciu garnka na nową pozycję, dedykowane mu ustawienia na wyświetlaczu oraz pierwotnie ustawiona moc grzewcza zostają automatycznie „zachowane”. Nie trzeba konfigurować ich ponownie! Opcje dodatkowe, jak superszybkie gotowanie na całej powierzchni z funkcją powerBoost, sygnalizowanie końca pracy, ułatwiająca czyszczenie funkcja shortClean czy zabezpieczenie przed włączeniem urządzenia przez dzieci, podkreślają najwyższy komfort użytkowania.

Wprowadzenie płyty grzewczej Siemens o szerokości 80 cm EH801KU11E z technologią swobodnej indukcji pełnopowierzchniowej, stanowi nowy etap w rozwoju marki na rynku sprzętu gospodarstwa domowego. Płyta freeInduction jest dostępna wyłącznie w placówkach StudioLine. Dalsze informacje na temat energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego marki Siemens znajdą Państwo pod adresem www.siemens-home.pl

Inteligentna płyta indukcyjna freeInduction marki Siemens

  • Siemens EH801KU11E o szerokości płyty 80 centymetrów
  • całkowita swoboda wyboru wielkości, kształtu i umiejscowienia naczyń
  • 17 stopni mocy
  • timer, funkcja countDown
  • klawisz Info
  • funkcja powerBoost
  • kolorowy wyświetlacz TFT
  • wymiary:    60,0 x 792 x 512 mm
  • cena: 13 779 PLN

Źródło: Siemens

Więcej