Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Wyjątkowe właściwości tynków i farb elewacyjnych ATLAS

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-06-07

Zachowanie pięknego wyglądu i trwałego koloru elewacji przez wiele lat to życzenie każdego inwestora i wykonawcy. Systemy Ociepleń ATLAS to trwałość, estetyka i bezpieczeństwo fasad, a także unikatowe cechy pozwalające wykonawcom na realizację zleceń niemal w każdych warunkach.

Trwałość

Nowoczesna i wykonana zgodnie z najwyższymi standardami elewacja to gwarancja nie tylko pięknego wyglądu, ale również ochrona ścian przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Dzięki nowej gamie wyrobów do Systemów Ociepleń ATLAS utrzymanie pięknego wyglądu ścian zewnętrznych, bez obaw o zabrudzenie, blaknięcie kolorów czy rozwój mikroorganizmów jest bardzo proste!

Linia produktów do Systemów Ociepleń ATLAS to produkty o unikatowych właściwościach. Wyróżniają się silną hydrofobizacją (zdolnością do samoczyszczenia elewacji) i podwyższoną udarnością (odpornością na uderzenia mechaniczne). Z powodzeniem mogą być stosowane na budynkach zlokalizowanych w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu, a także w miastach oraz na terenach o dużym zanieczyszczeniu środowiska. Wykorzystane w recepturze dodatki hydrofobizujące zapewniają brak przylegania kurzu i brudu do powierzchni wyprawy oraz możliwość ich spłukiwania podczas opadów atmosferycznych.

Efekt hydrofobowy na powierzchni pomalowanej farbą silikonową Atlas Salta N Plus

Elewacje wykonane z wykorzystaniem produktów ATLAS są wysoce odporne na promieniowanie UV. Silnie hydrofobowa powierzchnia skutecznie ogranicza nasiąkliwość wyprawy, ograniczając niebezpieczeństwo wnikania zanieczyszczeń i rozwoju zabrudzeń.

Nowością, która z powodzeniem może być stosowana ze wszystkimi tynkami dyspersyjnymi ATLAS, jest dodatek letni HOTER DL. Umożliwia on pracę tynkami dyspersyjnymi w temperaturze do +35oC. Unikatowe cechy dodatku nie wpływają na zmianę parametrów własnych tynków, jednocześnie zapewniając jego neutralność dla pozostałych właściwości materiału.

Estetyka

Bogactwo struktur, wzornictwo, dowolność kompozycji i intensywne kolory to najważniejsze wyróżniki Systemów Ociepleń ATLAS. Szeroka oferta produktowa w ramach systemów ATLAS ETICS, ATLAS ETICS PLUS i ATLAS ROKER oferuje różnorodne możliwości kreowania rozwiązań.

Warstwy dekoracyjne elewacji stanowić może efektowne wykończenie tynku o fakturze drewna
(z wykorzystaniem CERMIN WN oraz ATLAS BEJCA), tynk mineralny o strukturze piaskowca (z CERMIT PS), a także odzwierciedlający motyw kamienia lub cegły CERMIT N100 oraz tynk mozaikowy DEKO M.

Tynki i farby elewacyjne ATLAS to nie tylko nieszablonowe efekty i bardzo bogata paleta kolorów – również w intensywnych tonacjach

Tynki i farby elewacyjne ATLAS to nie tylko nieszablonowe efekty i bardzo bogata paleta kolorów – również w intensywnych tonacjach. Produkty, co potwierdziły prowadzone przez niezależnych wykonawców testy, znacząco wpływają na szybkość, wygodę i łatwość aplikacji.

Dzięki wysokiej wydajności (tynki max. 2,2 kg/m2, farby klasa 1 i 2 – wydajność 8 m2) przyczyniają się do obniżenia kosztów poniesionych na inwestycję. Ponadto, dzięki dodatkom, mogą być stosowane w temperaturach 0-5oC (ESKIMO) oraz 25-35oC.

Kompleksowa oferta i nowoczesne rozwiązania gwarantujące uzyskanie najwyższej jakości powierzchni elewacji to najważniejsze cechy nowej oferty Systemów Ociepleń ATLAS. W połączeniu z nowoczesnymi narzędziami dostępnymi na www.atlas.com.pl sprawiają, że efektowne kształtowanie trwałej i pięknej elewacji staje się niezwykle proste.

Więcej informacji na temat Systemów Ociepleń ATLAS znaleźć można w bezpłatnym, trzyczęściowym Vademecum Systemów Ociepleń.

źródło i zdjęcia: Grupa Atlas

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny