Aktualności

Konbet: "Mieszkanie Plus" - innowacyjne stropy

04.05.2017

27 kwietnia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie została zorganizowana konferencja spółki BGK Nieruchomości, poświęcona rządowemu programowi "Mieszkanie Plus".

- "W programie Mieszkanie Plus chcemy budować nowoczesne mieszkania. Dzięki efektowi skali oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych, także technologii prefabrykowanych, modułowych, możemy ograniczyć koszt budowy. Duże zainteresowanie społeczeństwa tym programem, pokładane w nim nadzieje na własne M, jak również deklaracje polskich firm wykonawczych, architektów, inżynierów, świadczą o tym, że polskie budownictwo mieszkaniowe będzie się rozwijać. Warunki rozwoju takiego budownictwa przygotowujemy w ramach poszczególnych działań przewidzianych w Narodowym Programie Mieszkaniowym" - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Podstawowym założeniem konferencji było umożliwienie spotkania projektantów i architektów z producentami nowoczesnych technologii budowlanych. Mieszkania projektowane w nowych, trwałych i energooszczędnych technologiach to warunek powodzenia programu Mieszkanie Plus, m.in. w obszarze optymalizacji kosztów, ale także wyzwanie dla projektujących.

Architekci biorący udział w konkursie na dom modelowy w programie Mieszkanie Plus podczas konferencji spotykali się z producentami oferującymi nowoczesne technologie prefabrykowane, żeby nawiązać bezpośrednie kontakty. Do konkursu zgłosiło się ponad 150 pracowni architektonicznych z całej Polski oraz producenci prefabrykatów - wśród nich producent innowacyjnych systemów stropowych SMART i VECTOR, firma KONBET Poznań. To pierwsza w Polsce konferencja w takiej formule: spotkania odbywały się będą w 10 minutowych sesjach.

Celem konkursu BGK Nieruchomości dla architektów jest wypracowanie innowacyjnych pomysłów konstrukcyjnych i nowatorskich rozwiązań technologicznych, które zapewnią wysoką jakość budynków powstających w programie Mieszkanie Plus przy stosunkowo niskim koszcie budowy.

źródło i zdjęcia: Konbet Poznań

Konbet: "Mieszkanie Plus" - innowacyjne stropy

Firma powiązana:

Konbet Poznań

Telefon 61 877 25 81, 516 058 014
www.konbet.pl, www.stropsmart.pl
poznan@konbet.pl

Konbet Poznań
Zobacz produkty: