Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stropy

Konbet: "Mieszkanie Plus" - innowacyjne stropy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2017-06-02

27 kwietnia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie została zorganizowana konferencja spółki BGK Nieruchomości, poświęcona rządowemu programowi "Mieszkanie Plus".

- "W programie Mieszkanie Plus chcemy budować nowoczesne mieszkania. Dzięki efektowi skali oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych, także technologii prefabrykowanych, modułowych, możemy ograniczyć koszt budowy. Duże zainteresowanie społeczeństwa tym programem, pokładane w nim nadzieje na własne M, jak również deklaracje polskich firm wykonawczych, architektów, inżynierów, świadczą o tym, że polskie budownictwo mieszkaniowe będzie się rozwijać. Warunki rozwoju takiego budownictwa przygotowujemy w ramach poszczególnych działań przewidzianych w Narodowym Programie Mieszkaniowym" - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Podstawowym założeniem konferencji było umożliwienie spotkania projektantów i architektów z producentami nowoczesnych technologii budowlanych. Mieszkania projektowane w nowych, trwałych i energooszczędnych technologiach to warunek powodzenia programu Mieszkanie Plus, m.in. w obszarze optymalizacji kosztów, ale także wyzwanie dla projektujących.

Architekci biorący udział w konkursie na dom modelowy w programie Mieszkanie Plus podczas konferencji spotykali się z producentami oferującymi nowoczesne technologie prefabrykowane, żeby nawiązać bezpośrednie kontakty. Do konkursu zgłosiło się ponad 150 pracowni architektonicznych z całej Polski oraz producenci prefabrykatów - wśród nich producent innowacyjnych systemów stropowych SMART i VECTOR, firma KONBET Poznań. To pierwsza w Polsce konferencja w takiej formule: spotkania odbywały się będą w 10 minutowych sesjach.

Celem konkursu BGK Nieruchomości dla architektów jest wypracowanie innowacyjnych pomysłów konstrukcyjnych i nowatorskich rozwiązań technologicznych, które zapewnią wysoką jakość budynków powstających w programie Mieszkanie Plus przy stosunkowo niskim koszcie budowy.

źródło i zdjęcia: Konbet Poznań

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny