Aktualności

Oznaczenie GEV dla bardzo niskich emisji - LOBA nadal w roli pioniera

23.05.2012

LOBA - specjalista i lider rozwiązań technologicznych w zakresie zabezpieczania i pielęgnacji podłóg, otrzymała jako pierwszy producent lakieru do parkietu i podłóg drewnianych licencję uprawniającą do posługiwania się pieczęcią EMICODE.

Oznaczenie GEV dla bardzo niskich emisji -  LOBA nadal w roli pioniera

Zarejestrowany i objęty ochroną znak EMICODE umieszczany jest na certyfikowanych produktach, w tym produktach budowlanych, których emisja lotnych związków do otoczenia równa jest zeru, lub jest na bardzo niskim poziomie. Znak przyznawany jest przez GEV - Gemeinschaft Emissionskontrollierte Verlegewerkstoffe, Klebstoffe und Bauprodukte e.V (Stowarzyszenie dotyczące klejów i pozostałych produktów budowlanych o kontrolowanej emisji lotnych związków e.V.)

Znaki EMICODE EC 1 i EMICODE EC 1R oznaczają bardzo nisko emisję. Produkty oznaczone tymi znakami, dają największą pewność braku emisji lotnych związków do otoczenia. LOBA ma prawo używania tych oznaczeń dla lakierów LOBADUR® WS 2K Duo (stopień połysku: mat, półmat i anti-slip), LOBADUR® WS EasyFinish (stopień połysku: półmat, mat, połysk) i LOBADUR® WS SportFinish, jak też dla lakierów podkładowych LOBADUR® WS EasyPrime i LOBADUR® WS SportPrime. Tym samym każdy parckieciarz ma aż osiem alternatywnych rozwiązań.

Firma LOBA zajmuje się, jako jedyny niemiecki producent rozwojem i produkcją systemów do zabezpieczania i pielęgancji zarówno parkietu, podłóg drewnianych, jak i podłóg korkowych.

Źródło: Loba-Wakol Polska

Więcej

Firma powiązana:

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 436 24 20
www.loba-wakol.pl
biuro@loba-wakol.pl

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.