Aktualności

Ekologia + Design = Idealny Dom i Wnętrze!

17.08.2009

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Idealny Dom i Wnętrze, która odbędzie się w dniach: 4-6 września, zapowiada się wyjątkowo interesująco.

Młode polskie wzornictwo, ekologiczne trendy i technologie, konkursy z nagrodami i znakomita atmosfera doprawiona szczyptą designu – to wszystko czeka na osoby, które we wrześniu odwiedzą warszawską halę EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Design Meeting Point

Centrum spotkań, odpoczynku, ale też punkt promocji młodego krajowego wzornictwa! W miejscu tym można będzie odpocząć na meblach znanej i cenionej firmy Iker (Lemming, proj. Tomek Rygalik), przy dobrej kawie porozmawiać z autorami eksponowanych projektów, oswoić się z ich nowymi propozycjami, podziwiać je, a nawet kupić "Świeży" polski design!

Znajdą się tu między innymi projekty najzdolniejszych polskich twórców młodego pokolenia: Kafti design, AZE design, Symbiozy, Magdy Major, Kasi Bazylczyk, Ani Obtułowicz, Dawida Grynasza, 60bag.com. Na szczególną uwagę zasługuje „Siadanie na trawie” autorstwa Marty Niemywskiej – siedzisko wykonane z Izopetu-R, czyli przetworzonych butelek PET. To znak rozpoznawczy akcji "Mój Świat jest EKO".

W trakcie targów zwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze stylistami wnętrz. Będzie można porozmawiać na temat najnowszych trendów w aranżacji, a przede wszystkim zasięgnąć porad architektów.

Strefa EKODOM

Partnerzy Strategiczni ogólnopolskiej akcji proekologicznej "Mój Świat jest EKO", firmy: HTH Ekspert w Kuchni, Hansgrohe, Comitor i SIEMIENS zbudują ekologiczną, nowoczesną i designerską kuchnię, która ostatniego dnia targów (06.09) zostanie zlicytowana. Część funduszy uzyskanych z licytacji przeznaczymy na cele charytatywne.

Firma Valvex nauczy wszystkich jak łatwo, dzięki kilku prostym sposobom, ograniczyć zużycie wody! W tej specjalnej strefie wyeksponowane zostaną rozwiązania spełniające wymagania ekologiczne, ergonomiczne i energooszczędne. Podczas targów partnerzy akcji "Mój Świat jest Eko" przeprowadzą cykl wykładów otwartych (05-06.09) – poświęconych tematyce ekologii i świadomego designu.

Szczegółowe informacje na stronach www.dobrzemieszkaj.pl, www.perfecthome.pl