Aktualności

Caparol: ETICS - systemy ociepleń

29.05.2017

Podstawowym powodem ogrzewania domu jest chęć utrzymania właściwego komfortu pod względem cieplnym. Utrzymanie optymalnej temperatury nie jest jednak łatwe, ponieważ istotną cechą ciepła jest to, że "ucieka" z domu szybciej lub wolniej. Intensywność ucieczki ciepła zależy od tego, jakiego rodzaju przeszkodę ma do pokonania, i jak duża jest różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz i wewnątrz domu.

Aby ciepło nie uciekało
Dom, którego wszystkie elementy są w dobrym stanie technicznym, najwięcej ciepła rozprasza do otoczenia przez ściany zewnętrzne i wentylację, a w następnej kolejności - przez okna i dach.

Ciepło w sezonie grzewczym ucieka we wszystkich kierunkach. Wynika to z faktu, że wszystko, co otacza dom ma temperaturę niższą niż temperatura wewnątrz budynku, temperatura ścian, podłóg oraz wszelkich sprzętów i mebli.
Dowiedz się więcej

Dlaczego warto ocieplić dom
System ociepleń to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji. Niewłaściwie wykończona lub pozostawiona bez wykończenia elewacja domu ani nie wygląda ładnie, ani nie stanowi dostatecznej ochrony dla ścian budynku.
Dowiedz się więcej

Innowacyjne systemy ociepleń
Główne zalety innowacyjnych systemów ociepleń Caparol to:

  • uniknięcie kosztów zrywania i wywozu zdemontowanych materiałów,
  • optymalizacja energetyczna budynku,
  • możliwość zmiany koloru fasady,
  • pełnopowierzchniowy remont elewacji,
  • poprawa izolacyjności akustycznej budynku

Dowiedz się więcej


źródło i zdjęcie: Caparol

Caparol: ETICS - systemy ociepleń
Zobacz produkty: