Aktualności

Baumit pomaga wyremontować żłobek „Bajkowy Domek”

23.05.2012

Firma Baumit od wielu lat znana jest ze swojej charytatywnej działalności. W ostatnich dniach przekazał materiały niezbędne do remontu Samorządowego Żłobka nr 12 „Bajkowy Domek” w Krakowie. Placówka po awarii instalacji grzewczej i zalaniu kilku pomieszczeń wymaga kapitalnego remontu.

Baumit pomaga wyremontować żłobek „Bajkowy Domek”

Samorządowy Żłobek nr 12 „Bajkowy Domek” w Krakowie opiekuje się dziećmi w wieku od 5 miesięcy do 3 lat. Każdego dnia maluchy spędzają w żłobku kilka godzin, gdzie bawią się, edukują oraz odpoczywają. Budynek, w którym mieści się placówka, został zalany. Zalanie pomieszczeń było spowodowane rozsadzeniem nagrzewnicy w piecyku gazowym w brudowniku żłobka. Awaria, która miała miejsce w połowie lutego, wymusiła konieczność generalnego remontu, wymiany parkietów i wykładzin podłogowych, malowania ścian oraz sufitów w zalanych salach.

Dyrekcja żłobka poprosiła o pomoc firmę Baumit. Wkład przedsiębiorstwa w przywrócenie pomieszczeń do stanu używalności polegał na przekazaniu niezbędnych materiałów do remontu wnętrz. Baumit przekazał gładź gipsową FinoBello, masę samopoziomującą Nivello Quattro, zaprawę klejową do płytek ceramicznych FlexUni oraz podkład gruntujący do podłoży chłonnych Baumit Grund. Materiały te pozwolą przygotować ściany i sufity przed malowaniem, a także podłogi do ułożenia glazury.

- Współpraca z firmą Baumit przebiega bardzo sprawnie i kulturalnie. Życzyłabym sobie takiego współdziałania z innymi firmami. Mogę także potwierdzić, że przedstawiciele Baumit szybko reagują na nasze potrzeby i dostarczają niezbędne materiały. Jestem wdzięczna firmie Baumit za pomoc udzieloną naszej placówce – mówi Jolanta Żemło, Dyrektor Żłobka „Bajkowy Domek”.

- Produkty, które zostały przekazane na rzecz żłobka pozwolą odremontować zalane pomieszczenia i tym samym powrócić dzieciom do wszystkich sal oraz normalnych zajęć każdego dnia. Tego rodzaju pomoc wpisuje się naszą strategię działań prospołecznych, tym bardziej, że w tym przypadku chodzi o dobro dzieci. Nie mogliśmy odmówić pomocy podopiecznym żłobka w Krakowie oraz ich rodzicom - wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

W zeszłym roku Baumit pomógł m.in. uczniom z Pobiedzisk sfinansować druk ulotek promocyjnych, przekazał materiały do ocieplenia budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, a także produkty do termoizolacji domu rodziny wielodzietnej będącej pod opieką Caritas. Pomoc w remoncie krakowskiego żłobka potwierdza kierunek działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Baumit.

Źródło: Baumit

Więcej