Aktualności

Findrewno: Dom zmniejszający stres

26.05.2017

W różnych badaniach stwierdzono, że środowisko z konstrukcji drewnianych obniża ciśnienie krwi i tętno wywołując uczucie odprężenia. Środowisko drewniane zmniejsza stres podobnie jak chodzenie po lesie.

W wielu krajach badano wpływ drewna na ludzi. Marjut Wallenius, który jest dr doc. psychologii na Uniwersytecie w Tampere, ocenił wyniki kilku badań przeprowadzonych w Norwegii, Japonii, Kanadzie i Austrii na prośbę Honki. Wyniki tych badań konsekwentnie dowodzą, że stosowanie drewna promuje zdrowie oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne ludzi. Drewno zmniejsza stres podobnie jak obcowanie z naturą.

Badania pokazują, że wykorzystanie drewna w budownictwie i wewnątrz domów tworzy zdrowe, ciepłe i relaksujące otoczenie. Życie w domu z masywnego drewna zmniejsza stres, tak jak chodzenie po lesie.

Na przykład, badania przeprowadzone w klasie szkoły w Austrii wykazały, że lite drewno może mieć pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci. W tym badaniu dowiedziono, że studenci uczący się w klasie wykonanej z litego drewna są zdrowsi, spokojniejsi i mniej zestresowani niż ci, którzy studiowali w tradycyjnych klasach.

W testach, które przeprowadzono w ciągu ponad jednego roku w Ennstal w Austrii, wykorzystano dwie sale lekcyjne z masywnego drewna i dwie tradycyjne sale dla porównania. Naukowcy z Joanneum Research mierzyli puls uczniów. Średni puls uczniów w klasach z drewnianymi ścianami był niższy niż w przypadku uczniów, którzy studiowali w tradycyjnych klasach o 8600 uderzeń dziennie. To sprowadza się do około 6 uderzeń na minutę. Badanie wykazało również, że dzieci były bardziej zrelaksowane w domu po szkole, a ich możliwość regeneracji była znacznie większa.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Findrewno: Dom zmniejszający stres

Firma powiązana:

Findrewno

Telefon 43 823 83 07, 601 394 934, 662 070 003
www.honka.pl, www.findrewno.pl
findrewno@honka.pl, domy.modelowe@honka.pl

Findrewno
Zobacz produkty: