Aktualności

Baumit sponsorem Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków w piłce nożnej

21.05.2012

21. i 22. kwietnia 2012 we Wrocławiu odbyły się Mini Mistrzostwa Przedszkolaków w piłce nożnej. Organizatorem imprezy była fundacja „Piłkarski Świat”, a fundusze zgromadzone podczas mistrzostw będą „cegiełką” w budżecie przeznaczonym na budowę centrum szkolenia młodych piłkarzy w Gałowie.

Rozpoczynające się 8. czerwca 2012 roku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to święto dla wszystkich kibiców piłkarskich. Przedsmak atmosfery mistrzostw można było poczuć podczas rozgrywanych we Wrocławiu Mini Mistrzostw Przedszkolaków. Najmłodsi zawodnicy stworzyli niezwykle interesujące zawody pełne rywalizacji zgodnej z zasadami fair play.

Chłopcy i dziewczynki urodzeni po 1 stycznia 2005 roku, pogrupowani w 5 osobowe drużyny poza walką o jak najlepsze miejsce, zagwarantowali również dobrą zabawę wszystkim kibicom zgromadzonym na wrocławskim Placu Solnym. Wszyscy uczestnicy mistrzostw zostali nagrodzeni za udział w turnieju dyplomami, medalami, a także drobnymi upominkami.

Organizatorem Mini Mistrzostw Przedszkolaków w piłce nożnej była fundacja „Piłkarski Świat”. Członek zarządu fundacji oraz trener – Piotr Duda pragnie stworzyć w Gałowie centrum szkolenia najmłodszych zawodników, którzy w przyszłości mogą być adeptami szkółki klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Wzorem tego rodzaju działalności są największe kluby z zachodu Europy takie jak FC Barcelona, Arsenal Londyn czy Ajax Amsterdam, które pozwalają już kilkuletnim chłopcom trenować pod okiem fachowców i rozwijać talent oraz pasję.

Baumit sponsorem Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków w piłce nożnej. Fundusze zebrane podczas mistrzostw posłużą do zakupu przenośnych boisk piłkarskich, na których najmłodsi zawodnicy będą mogli trenować w Gałowie. Wśród licznego grona sponsorów znalazła się firma Baumit. W naszym przedsiębiorstwie staramy się popularyzować działania prospołeczne. Stąd też chętnie wspieramy inicjatywy upowszechniające zdrowie, kulturę fizyczną czy sport. Angażujemy się także w pomoc uzdolnionym uczniom czy sportowcom. Udział firmy Baumit w Mini Mistrzostwach Przedszkolaków jest potwierdzeniem chęci współpracy z podmiotami, których misją jest także społeczna odpowiedzialność biznesu – komentuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Źródło: Baumit

Więcej