Aktualności

KLUDI – sukces w konkursie PLUS X award 2012

18.05.2012

KLUDI po raz kolejny odniosło sukces w konkursie PLUS X award. Aż trzy z najnowszych propozycji firmy zyskało uznanie w oczach międzynarodowego jury: bateria kuchenna KLUDI E-GO, rączka natrysku KLUDI FIZZ oraz uniwersalny moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX

W ubiegłym roku nagrody PLUS X award otrzymały bateria elektroniczna KLUDI BALANCE oraz bateria kuchenna L-INE. W tym roku do grona najbardziej innowacyjnych produktów z zakresu techniki, sportu i stylu życia zaliczono trzy kolejne produkty KLUDI. Motto organizatorów konkursu jest myśl Alberta Einsteina „Bardziej niż przeszłość interesuje mnie przyszłość, bo to w przyszłości mam zamiar żyć.” Dlatego na nagrodę PLUS X award mogą liczyć przede wszystkim innowacyjne produkty charakteryzujące się choć jednym „plusem” czyli wartością dodaną produktu w takich kategoriach jak jakość, wzornictwo, łatwość obsługi, funkcjonalność.

Elektroniczna bateria kuchenna KLUDI E-GO została uznana za wyróżniającą się pod tymi wszystkimi względami. Wyposażona jest w moduł elektroniczny z zasilaniem 230V i jest uruchamiana przez optyczny czujnik ruchu. Jej charakterystyczna, podwójna linia wylewki nawiązuje do naturalnego kształtu strumienia wody. Elastyczny przewód doprowadzający wodę można w razie potrzeby wysunąć z końcówki  usztywniającego pręta, co ułatwia mycie naczyń i produktów spożywczych.

Bateria wyposażona jest w ceramiczną głowicę z ogranicznikiem wypływu gorącej wody oraz perlator Cache. Inne zastosowane w niej rozwiązania to głowica z zaworem magnetycznym, obrotowa (360°) wylewka, zawór zwrotny z sitkiem wychwytującym zanieczyszczenia. Baterię można zaprogramować na automatyczną dezynfekcję w trybie 24 h. Rączka natrysku KLUDI FIZZ 3S kojarzy się kształtem z otwartą, masującą dłonią. Jej harmonijny, organiczny kształt zaskakuje oryginalnością.

KLUDI FIZZ świetnie komponuje się z nową kolekcją armatury KLUDI BALANCE. Jurorzy PLUS X award docenili jednak nie tylko wzornictwo, ale także funkcjonalność KLUDI FIZZ 3S. Rączka wyposażona jest w 114 dysz rozmieszczonych na tarczy z lekkiego tworzywa. Z łatwością możemy poczuć odprężające działanie wody pod odpowiednim ciśnieniem – za pomocą specjalnego przełącznika można regulować strumień wody. Może on być miękki, relaksujący lub deszczowy.

Tarcza rączki natrysku posiada system szybkiego usuwania kamienia wapiennego. Dysze zostały wykonane ze specjalnego miękkiego elastomeru, który utrudnia osadzanie kamienia, a jeśli nawet się pojawi można go bez problemu usunąć pocierając dysze palcem. W przypadku KLUDI FLEXX.BOXX decydującym czynnikiem okazały się jakość i funkcjonalność, tak istotne w przypadku tego rodzaju instalacyjnego elementu.

KLUDI FLEXX.BOXX wyróżnia połączenie głowicy ceramicznej lub termostatycznej w zestaw z częścią natynkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX pasuje do szerokiej gamy elementów natynkowych. Istotna innowacja to element do przepłukiwania instalacji – pozwala on na komfortowe wykonanie tej operacji poprzez podłączenie krótkiego, elastycznego przewodu. Moduł do przepłukiwania pozwala też na tymczasowe korzystanie z instalacji wodnej bez konieczności mocowania elementu sterującego.

To rozwiązanie pozwala nam racjonalnie rozplanować wydatki w czasie remontu: możemy wcześniej zamknąć etap prac instalacyjnych w łazience, a zakupu i montażu elementu natynkowego dokonać na późniejszym etapie prac. Wreszcie, by ułatwić montowanie KLUDI FLEXX.BOXX, zestaw elementów do przedłużania modułu został zastąpiony jednym, monoblokowym elementem. Wiele zalet ma też elastyczna, wykonana z elastomeru obudowa KLUDI FLEXX.BOXX: ułatwia montaż (miękki spód łatwo dopasowuje się nawet do nierównego podłoża), chroni  ściany przed skraplającą się wewnątrz modułu wodą,  znakomicie tłumi też szum płynącej wody. KLUDI – sukces w konkursie PLUS X award 2012

Źródło: Kludi

Więcej

Firma powiązana:

Kludi Armaturen

Telefon 77 456 40 84
www.kludi.com
info@kludi.pl

Kludi Armaturen