Aktualności

Gorenje zdobywcą dwóch nagród Red dot

17.05.2012

Podczas tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu na najlepszy design red dot Gorenje po raz kolejny znalazło się w gronie laureatów. Spośród 4515 projektów zgłoszonych przez 1800 firm z 58 krajów 30-osobowe jury złożone z uznanych designerów i profesjonalistów z zakresu projektowania wybrało i nagrodziło za wysoką jakość i innowacyjność pralkę Gorenje SensoCARE oraz nowoczesną indukcyjną płytę kuchenną ze sterowaniem sensorowym Gorenje IQcook.

Nagroda red dot uchodzi w świecie za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa. Pierwsze nagrody zostały przyznane w latach 50-tych ubiegłego stulecia. Nagrodzone produkty nie są jedynie wyrazem wyjątkowych  osiągnięć wzorniczych, ale również dowodem na to, że design jest częścią innowacyjnych rozwiązań produktowych. Podczas tegorocznej rywalizacji tylko w kategorii, w której startowały dwa nagrodzone urządzenia marki Gorenje, zgłoszona została rekordowa liczba 4515 produktów.

Gorenje zdobywcą dwóch nagród Red dot. Pralka SensoCARE i płyta kuchenna IQcook są owocem własnej działalności badawczo-rozwojowej i rozwiązań wzorniczych Gorenje. Lidija Pritržnik, dyrektor kreatywna Gorenje Design Studio i współautorka nagrodzonej pralki: Suszarki i pralki nowej generacji  zostały zaprojektowane z uwzględnieniem docierających do nas z rynków opinii na temat urządzeń poprzedniej generacji, a także na podstawie badań i testów końcowych użytkowników, kluczowych rynków i pozycji Gorenje na rynku białej techniki.

Jako projektanci wiele uwagi poświęciliśmy komfortowi i łatwości obsługi.  Jednocześnie poszukiwaliśmy perfekcyjnej estetyki, która z jednej strony oddawałaby walory techniczne i wysoką  jakość produktu, a z drugiej - poprzez komfort obsługi – przemawiała niepowtarzalnym i rozpoznawalnym językiem sztuki. Panel czołowy pralki został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić użytkownikowi obsługę, a przy tymi nie ograniczać możliwości dostosowania opcji ustawień do indywidualnych potrzeb.

Współautor Borut Keržič dodaje: »Przystąpiliśmy do projektowania mając na względzie przede wszystkim potrzeby użytkownika. Wyróżnione elementy panelu sterowania, ergonomiczne pozycje uchwytów i szybkie instrukcje poprawiają komfort obsługi urządzenia. Specjalny kształt perforacji bębna i żeber kojarzy się z  tarką, na której kiedyś prały nasze babcie. W ten sposób wprowadziliśmy nieco sentymentalnego ducha do samego jądra urządzenia.

Pralka SensoCARE reprezentuje najnowszą generację pralek i suszarek, która została po raz pierwszy przedstawiona podczas ubiegłorocznych międzynarodowych targów IFA w Berlinie. Urządzenia te są właśnie wprowadzane do sprzedaży na różnych rynkach. Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii SensorIQ, która automatycznie optymalizuje procesy prania i suszenia, urządzenia te zaliczają się do najbardziej wyrafinowanych i efektywnych na rynku. Najbardziej zaawansowane modele mogą się pochlubić przynależnością do klasy energetycznej A+++(-20%), co oznacza, że zużywają do 20% mniej energii elektrycznej w porównaniu z klasą energetyczną A+++.

Podczas berlińskich targów IFA Gorenje po raz pierwszy zaprezentowało również szerokiej publiczności rewolucyjną indukcyjną płytę kuchenną IQcook. Dzięki inteligentnej technologii sensorowej, która zapewnia pełną kontrolę i bezpieczeństwo gotowania, nowa płyta całkowicie zmienia standard gotowania. Oprócz tego nowa technologia optymalizuje proces gotowania, co pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 40% w porównaniu ze zwykłymi płytami indukcyjnymi, które już same w sobie uchodzą za najbardziej energooszczędne.

Płytę zaprojektował we współpracy z inżynierami rozwoju Gorenje Matevž Popič: Podczas pracy nad systemem IQcook zwracaliśmy uwagę na detale mające szczególne znaczenie dla łatwej obsługi technologii sensorowej oraz dla ogólnej estetyki. Przenośne sensory mocowane przy pomocy magnesów nadają się do różnego rodzaju pokrywek. Rewolucyjna, sensorowa płyta indukcyjna IQcook będzie dostępna w sklepach prawdopodobnie przed końcem 2012 roku.

Źródło: Gorenje

Więcej

Firma powiązana:

Gorenje Polska

Telefon 22 738 32 01
www.gorenje.pl
gorenje@gorenje.pl

Gorenje Polska