Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Panele poliuretanowe Phoenix Distribution - sposób na nowoczesny design

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-12-06

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby zamieszkać w górskiej chacie z bala lub też otoczyć się ścianami wykonanymi z klasycznego marmuru? Teraz to marzenie może się spełnić. Wystarczy, że sięgniesz po innowacyjne rozwiązanie, jakim są panele poliuretanowe.

Panele poliuretanowe to jedno z najnowszych rozwiązań, umożliwiające stworzenie dowolnie wybranego klimatu we wnętrzu niemalże każdego pomieszczenia. Do tej pory zastosowanie materiałów takich jak wspomniane drewno, marmur, cegła czy też kamień wymagało nie tylko sporych nakładów finansowych związanych z zakupem materiałów, ale również posiadania przestrzeni, którą umożliwi ich praktyczne zastosowanie. Teraz to już przeszłość, gdyż nowoczesne panele poliuretanowe mogą być z powodzeniem zainstalowane zarówno w domku jednorodzinnym, jak i biurze czy mieszkaniu.

Panele poliuretanowe to materiał stanowiący doskonałą - a wręcz ciężką do odróżnienia od oryginału - imitację naturalnych surowców. Pragniesz, aby twój dom do złudzenia przypominał góralską chatę wykonaną z surowych bali? A może wolisz szlachetniejsze materiały, takie jak marmur lub też marzysz o wnętrzu w stylu art deco wyposażonym w tapicerowane ściany? Z panelami poliuretanowymi osiągnięcie upragnionego designu jest szybkie, a ponadto nie wymaga zatrudnienia ekipy remontowej. Dlaczego? Ponieważ to innowacyjne rozwiązanie jest niezwykle łatwe w montażu i – w praktyce – polega wyłącznie na przykręceniu elementów do wybranej powierzchni. Warto przy tym dodać, że każdy panel posiada powierzchnię około jednego metra kwadratowego, dzięki czemu obliczenie ilości potrzebnego materiału nie nastręczy zbędnego problemu. A co w przypadku, jeśli – po upływie danego czasu – zapragniemy zmienić styl wnętrza? To również żaden kłopot, gdyż zarówno wspomniany montaż, jak i zamiana jednych paneli na inne możne być z powodzeniem porównana do… zawieszenia obrazu.

Panele poliuretanowe – w odróżnieniu od zdecydowanej większości dostępnych na rynku materiałów – są bardzo lekkie, co zdecydowanie ułatwia zarówno wspomniany montaż, jak i transport. W rzeczywistości bowiem waga jednego elementu waha się od 5 do zaledwie 7 kg. Co istotne to fakt, że panele poliuretanowe stanowią również świetną izolację gdyż charakteryzują się one znikomą przewodnością cieplną. Warto przy tym dodać, że są one w pełni odporne na działanie wody, a ponadto nieszkodliwe w normalnym stanie.

Po więcej informacji na temat paneli poliuretanowych zapraszamy na: www.pdistribution.pl.

źródło i zdjęcia: Phoenix Distribution

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny