Aktualności

Awans DRUTEX-U na ,,Liście 500” Polityki”

15.05.2012

DRUTEX S.A. po raz kolejny znalazł się na ,,Liście 500” tygodnika Polityka. W rankingu promującym największe polskie firmy z sektora przemysłu, handlu i usług Spółka zanotowała awans o sześć miejsc w porównaniu do wyniku osiągniętego w rankingu w roku 2010 i uplasowała się na 480 pozycji.

Tygodnik ,,Polityka” już po raz 19. opublikował ranking największych polskich firm. Tegoroczna lista największych polskich firm produkcyjnych, handlowych i usługowych uszeregowana została według przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstw lub całych grup kapitałowych na podstawie informacji przedstawionych przez zarządy lub publikowanych na giełdzie.

Awans DRUTEX-U na ,,Liście 500” Polityki”

Wśród zaszczytnego grona przedsiębiorstw odznaczających się ponadprzeciętną dynamiką rozwoju, potwierdzoną wynikiem finansowym za rok 2011 znalazł się Drutex z przychodem ze sprzedaży w wysokości 385 mln zł. Oprócz przychodów ze sprzedaży w rankingu uwzględniono również przychody firm ogółem, zyski brutto oraz zatrudnienie.

Sukces w rankingu, firmie DRUTEX zapewniły rekordowe przychody ze sprzedaży. Wzrost przychodów ze sprzedaży w kraju wynoszący 24 proc. oraz eksportu o 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010 przewyższa poziom odpowiadający wcześniejszym założeniom. Jednocześnie w roku 2011 firma zwiększyła zatrudnienie do 1560 osób.

- Obecność, a tym bardziej awans w tak prestiżowym rankingu, jakim jest Lista 500 tygodnika Polityka, stanowi dla nas ogromną nobilitację. Kolejne sukcesy naszej firmy mobilizują do dalszego działania, a przede wszystkim strategicznych inwestycji w zakresie innowacyjności produktowej oraz rozwoju firmy. Tylko w ciągu kilku miesięcy roku 2012 skoncentrowaliśmy się na istotnym wzmocnieniu potencjału przedsiębiorstwa.

Zakupiliśmy kolejne tereny pod rozbudowę zdolności produkcyjnych, kolejne maszyny i urządzenia do produkcji, powiększyliśmy flotę transportową, ale również wprowadziliśmy na rynek okna nowej generacji. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zaangażowaniu i wierze w sukces, rok 2012 zakończymy z kolejnymi rekordami. – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Źródło: DRUTEX S.A.

Więcej

Firma powiązana:

DRUTEX S.A.

Telefon 59 822 91 01
www.drutex.eu
drutex@drutex.com.pl

DRUTEX S.A.