Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Nagroda BAKA dla Isokorb® R firmy Schöck

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-03-28

Innowacje w zakresie efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju były tegorocznym tematem nagród BAKA. Nagrodzonym rozwiązaniem został łącznik termoizolacyjny Isokorb® R od firmy Schöck.

Od inwestorów, wykonawców, architektów i projektantów oraz wykonawców budynków i dostawców rozwiązań budowlanych oczekujemy opracowywania jak najlepszych rozwiązań związanych z modernizacjami. Celem konkursu jest ich zauważenie i wyróżnienie – mówią organizatorzy konkursu. Architekci, jak i cały segment budowlany powinni nieustannie kwestionować poziom dostępnych produktów i dążyć do ich ciągłego ulepszania oraz poprawy jakości.

Celem konkursu jest ich zauważenie i wyróżnienie – mówią organizatorzy konkursu

Już po raz siódmy przyznane zostały nagrody BAKA dla innowacyjnych rozwiązań. Patronat objęli Federalne Stowarzyszenie Modernizacji Budynków, Targi w Monachium oraz niemieckie Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych. Nagrody przyznane zostały produktom cechującym się innowacyjnymi rozwiązaniami w branży budowlanej, ale także projektów modernizacyjnych opartych o inteligentne rozwiązania funkcjonalne oraz estetyczne. Wyróżnienia zostały wręczone 16 stycznia 2017 r. przez Minister dr Barbarę Hendricks na Targach BAU w Monachium. Główną nagrodę otrzymał łącznik termoizolacyjny Isokorb typu R firmy Schöck.

Już po raz siódmy przyznane zostały nagrody BAKA dla innowacyjnych rozwiązań

Celem i założeniem konkursu jest poszukiwanie i wyróżnianie produktów, które są rozwiązaniem problemów powstających w starych i nowych budynkach, także poprzez zapewnienie im większej trwałości. Schöck Isokorb R wnosi istotny wkład w proces całkowitej modernizacji balkonów oraz ich przebudowy w istniejących już budynkach. To połączenie nowych pomysłów, materiałów i systemów, które odpowiadają na współczesne wymagania dotyczące efektywności, trwałości i jakości produktów w budownictwie. Produkt firmy Schöck wychodzi naprzeciw problemom związanym z oszczędzaniem energii i zmianami zachodzącymi w klimacie. Isokorb R umożliwia poprawę parametrów izolacji termicznej, ułatwiając i usprawniając przebudowę balkonów w budynkach.

Produkt firmy Schöck wychodzi naprzeciw problemom związanym z oszczędzaniem energii i zmianami zachodzącymi w klimacie

Isokorb R - jak renowacja

Nośne elementy izolacji termicznej firmy Schöck to sprawdzona technologia, która gwarantuje najwyższą jakość wykonania oraz bezawaryjność. Isokorb typu R dedykowany jest wszelkim pracom remontowym istniejących już balkonów oraz znajduje zastosowanie podczas wykonywania nowych konstrukcji balkonowych. Schöck Isokorb R daje projektantom oraz architektom nieograniczoną swobodę kreowania geometrii balkonów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów cieplnych. Element ten daje możliwość wykonania wspornikowych oraz podpartych konstrukcji balkonowych, co pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału istniejącego budynku oraz kompleksowe zintegrowanie balkonów w założonej koncepcji architektonicznej.

Nośne elementy izolacji termicznej firmy Schöck to sprawdzona technologia, która gwarantuje najwyższą jakość wykonania oraz bezawaryjność

Schöck Isokorb R dedykowany jest do łączenia konstrukcji żelbet-żelbet oraz żelbet-stal, dzięki czemu możliwe jest termiczne odizolowanie różnorodnych połączeń pomiędzy elementami, znajdującymi się w ciepłej i zimnej strefie budynku. Nośne elementy izolacji termicznej Isokorb R posiadają kieszeń zalewową do wypełnienia betonem, tak aby siły przekrojowe zostały właściwie przeniesione na budynek. Pręty zbrojeniowe wklejane są w strop przy użyciu zaprawy iniekcyjnej, gwarantując bezproblemowy i bezawaryjny montaż.

Promowanie innowacyjnych koncepcji w budownictwie i wyróżnienie ich w szczególny sposób to cel inicjatywy związanej z przyznawaniem nagród BAKA dla rozwiązań innowacyjnych, które odpowiadają współczesnym wymaganiom. Sprostała im firma Schöck wraz z produktem Isokorb R. Wspomaga on budownictwo pasywne dzięki zapewnieniu ciągłości izolacji termicznej oraz zmniejszeniu grubości wykończonej płyty balkonowej, której nie trzeba dodatkowo ocieplać. Połączenia balkonów za pomocą elementów Isokorb R posiadają również certyfikat Instytutu Passivhaus oraz aprobatę ITB.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny