Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

ATLAS – nowoczesna elewacja ozdobą każdego budynku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-03-23

Zadaniem nowoczesnej i wykonanej zgodnie ze standardami budowlanymi elewacji jest ochrona budynku przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Jednocześnie powinna być także ozdobą, która nie tylko przyciąga wzrok ale jest również praktyczna w wieloletnim użytkowaniu – przede wszystkim odporna na zabrudzenia.
Co wybrać, by ściany zewnętrzne budynków przez wiele lat wyróżniały się spośród innych? Tynki dekoracyjne ATLAS!

Różnorodność efektów

Szeroka oferta zewnętrznych tynków dekoracyjnych firmy Atlas, zapewnia niemal nieograniczone możliwości w zakresie kreowania wyglądu elewacji. Różnorodność struktur i kolorystyki pozwala na uzyskanie efektów końcowych, które swoim wyglądem nawiązywać będą m.in. do drewna, kamienia łupkowego czy naturalnego oraz mozaiki.

Efekt drewna

Drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych materiałów wykończeniowych. Jest to również jeden z najdroższych surowców, który w celu utrzymania wysokiej jakości wymaga wysokich nakładów na konserwację. ATLAS CERMIT WN to produkt, który pozwala na stworzenie tańszej zarówno w wykonaniu, jak i utrzymaniu elewacji, która swoim wyglądem imitować będzie drewno. System ten pozbawiony jest naturalnych wad drewna. Wyróżnia się trwałością – nie odkształca się oraz jest odporny na zabrudzenia (hydrofobowy), a także efektowny – dostępny w 10 kolorach, wiernie oddaje strukturę drewna oraz jest łatwy w użyciu.

Drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych materiałów wykończeniowych

Tynk mozaikowy

Nowoczesny tynk dekoracyjny to nie tylko ozdoba wnętrz. To także produkty ATLAS oferowane do unikalnego wykańczania powierzchni zewnętrznych. Są one funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu czystości i zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi. ATLAS DEKO M, dostępny w trzech wariantach dekoracyjny tynk mozaikowy, jest najlepszą rekomendacją dla szukających kompromisu pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a praktycznością zastosowania.

Nowoczesny tynk dekoracyjny to nie tylko ozdoba wnętrz

Rodzina produktów DEKO M wyróżnia się także bardzo szeroką kolorystyką. Łącznie, wykorzystując wszystkie warianty produktu, do wyboru jest aż 312 kolorów. Unikatowa receptura oraz nowoczesne technologie gwarantują hydrofobowość, efekt samoczyszczenia elewacji, paroprzepuszczalność, odpornośc na zabrudzenia, ściaranie czy działanie warunków atmosferycznych. Dopełnieniem wykorzystania ATLAS DEKO M może być użycie szablonów, dzięki którym elewacji nadany zostanie wygląd struktury kamienia (naturalny lub łupkowy) czy też cegły klinkierowej.

Piaskowiec na elewacji

Usytuowane w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych budynki narażone są na powstawanie na tynkach zewnętrznych siedlisk glonów i grzybów. Postępująca na ich powierzchni korozja biologiczna powoduje uszkadzanie powierzchni. Dzięki ATLAS CERMIT PS, tynkowi o fakturze piaskowca, elewacje budynków narażone na znaczące działanie wilgoci, zostają przed nią zabezpieczone. Gładka, imitująca piaskowiec faktura sprawia, że wygląd elewacji przez długi czas pozostaje taki, jak w dniu jej wykonania. 

Usytuowane w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych budynki narażone są na powstawanie na tynkach zewnętrznych siedlisk glonów i grzybów

Nowoczesne tynki dekoracyjne ATLAS dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki wyjątkowym właściwościom, a także dostępności w wielu wariantach i odmianach, idealnie sprawdzą się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i wykańczaniu elewacji budynków użyteczności publicznej.

Więcej informacji na temat nowoczesnych tynków elewacyjnych ATLAS znaleźć można na stronie http://www.atlas.com.pl.

źródło i zdjęcia: Grupa Atlas

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny