Aktualności

Schöck: Bezpieczna izolacja akustyczna ma kolor niebieski. Nie idź na kompromis!

21.03.2017

Element Schöck Tronsole® sprawi, że standardem dla schodów stanie się III klasa jakości izolacji akustycznej wg. VDI 4100 (odpowiadająca w DEGA klasie B). W przypadku określonych typów produktów może zostać nawet osiągnięta klasa A wg. klasyfikacji DEGA. To sprawia, że element Schöck Tronsole® podnosi jakość mieszkania oraz zwiększa wartość samego budynku. Ochrona akustyczna jaką oferują nasze produkty została oznaczona zgodnie z nową metodą badawczą opracowaną przez Wyższą Szkołę Techniczną w Stuttgarcie.

Prosty montaż bez mostków akustycznych

Montaż elementów Schöck Tronsole® jest prosty, i to zarówno w przypadku elementów prefabrykowanych jak i takich, które są wykonywane na budowie. Dzięki krótkim czasom montażu i zoptymalizowanemu przebiegowi procesów budowlanych nie dochodzi do powstawania mostków akustycznych, a samo wykonywanie schodów przebiega sprawnie. "Niebieska linia" izolacji akustycznej to pewność i bezpieczeństwo.

Kompletny system – pasujący do każdych schodów

Kto chce zapewnić optymalne wytłumienie dźwięków uderzeniowych, ten musi uwzględnić wszystkie połączenia na klatce schodowej. Najłatwiej i najbezpieczniej można tego dokonać stosując kompleksowe rozwiązanie – takie jak elementy Schöck Tronsole®. Dokładnie do siebie dopasowane warianty elementów Schöck Tronsole® zapewniają ponadbranżową, efektywną izolację akustyczną i to w przypadku wszystkich schodów prostych jak i zabiegowych.

Bezpieczne projektowanie

Elementy systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® typu T, Q, F, Z posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Dane zawarte w aprobacie pozwalają na większe bezpieczeństwo w fazie projektowania oraz długotrwałe wytłumienie dźwięków uderzeniowych na klatce schodowej.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Schöck: Bezpieczna izolacja akustyczna ma kolor niebieski. Nie idź na kompromis!
Zobacz produkty: