Aktualności

KAN dba o zdrowie pracowników

24.04.2012

Nie od dziś wiadomo, że pracownik zdrowy to pracownik efektywny, a troska o zdrowie podwładnych leży w interesie pracodawcy. Dlatego spółka KAN realizuje program  „W KAN razem dbamy o zdrowie!”.

KAN dba o zdrowie pracowników

Troska ta nie sprowadza się jedynie do wysyłania zatrudnionych na obowiązkowe badania okresowe i cyklicznego szczepienia pracowników przeciw grypie (w KAN są one prowadzone od wielu lat).

Kilka miesięcy temu pracownicy spółki poddani zostali badaniom na obecność przeciwciał anty HCV (wirus HCV wywołuje zapalenie wątroby typu C). W maju natomiast firma zorganizuje badania określające grupę krwi i umożliwiające wyrobienie Krew-Karty.

- Takiemu badaniu będą mogli poddać się wszyscy zainteresowani pracownicy, mówi wiceprezes firmy Jan Kaczan –  Kiedyś grupa krwi była oznaczana w dowodzie osobistym, teraz w razie jakiegoś wypadku, większość z nas nie ma takiej informacji przy sobie.  Dlatego chcemy wyposażyć „mobilnych” pracowników naszej firmy w Krew-Karty, zawierające informacje o grupie krwi – dla ich bezpieczeństwa.

KAN dba o zdrowie pracowników nie tylko poprzez dodatkowe badania.

- Po wakacjach zorganizujemy profesjonalne szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, składające się z części teoretycznej i czterech godzin praktyki – dodaje Jan Kaczan. – A nasi przedstawiciele handlowi przejdą dodatkowo szkolenie z udzielania pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych.

Grupa KAN zatrudnia ponad 600 osób.

Źródło: KAN

Więcej

Firma powiązana:

KAN

Telefon 85 749 92 00
www.kan-therm.com
kan@kan-therm.com

KAN