Aktualności

Podsumowanie Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile

18.04.2012

Ponad 290 uczniów, studentów i osób zainteresowanych tematyką dotyczącą budowy domu wzięło udział w Dniach Otwartych w fabryce YTONG w Pile. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć produkcję i pokazy murowania z bloczków YTONG oraz porozmawiać z ekspertami.

Podsumowanie Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile

W piątek, 13 kwietnia, fabrykę odwiedzili uczniowie i studenci kierunków o profilu budowlanym. Szkoły zostały zaproszenie do fabryki w Pile w ramach edukacyjnego programu Akademia Murowania SILKA YTONG. Program ma pomóc studentom rozszerzyć wiedzę o energooszczędnym budowaniu, a wśród uczniów szkół o profilu budowlanym promować dobrej jakości wykonawstwo. Zwiedzanie zakładu YTONG w Pile oraz udział w pokazach murowania są elementem praktycznej edukacji.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w Dniach Otwartych w fabryce i na żywo zobaczyć cały cykl produkcyjny. Jest to doświadczenie ciekawe i wartościowe pod względem merytorycznym. Praktyczne podejście do zagadnień związanych z budowaniem oraz bezpośrednie uczestnictwo sprawia, że młodzież zapamiętuję więcej informacji i chętniej zadaje pytania – mówi Mahmoud Hsino Wykładowca z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Dni Otwarte dla szkół i uczelni odbędą się także 20 kwietnia w fabryce YTONG w Miliczu oraz 11 maja w fabryce w Ostrołęce.

Dla inwestorów indywidualnych

W sobotę, 14 kwietnia, drzwi fabryki YTONG w Pile po raz kolejny zostały otwarte dla inwestorów indywidualnych. Odwiedzający docenili możliwość obejrzenia nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska (bezodpadowej) produkcji. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się także seminarium „Jak dobrze przygotować się do budowy domu”.

Najczęściej zadawane przez inwestorów pytania dotyczyły wyboru odpowiedniej działki budowlanej, zaplanowania robót budowlanych i kosztów z nimi związanych oraz wyboru odpowiedniego projektu czy dobrego fachowca. Coraz więcej osób dostrzega, że konsultacje z fachowcami pomagają rozsądnie zorganizować i zarządzać swoją budową – twierdzi architekt Kornelia Żywicka z ArchiSTYL Pracowni Projektowej z Chojnic, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Wszystkie osoby, które chciałyby zwiedzić fabrykę YTONG, wziąć udział w pokazie murowania prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów czy też otrzymać poradę eksperta, zachęcamy do odwiedzenia Milicza (21 kwietnia) lub Ostrołęki (12 maja).

Aby wziąć udział w zwiedzaniu fabryki wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie www.budowane.pl/dni-otwarte lub zadzwonić na numer infolinii: 0 801 122 227. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie:

10:30 - 11:15 - Planowanie kosztów budowy domu

11:30 - 12:15 - Wybór projektu gotowego domu: energooszczędnego i funkcjonalnego

12:30 - 13:15 - Jak dobrze wybrać ekipę budowlaną

13:30 - 14:15 – Ocieplenie od wewnątrz

Pokazy murowania: 11:00, 12:15, 13:15, 14:15 (pokaz ocieplania od wewnątrz)

Bezpłatne konsultacje ze specjalistami: 10:30 - 14:30

Szczegółowe informacje dotyczące Dni Otwartych w fabryce YTONG są na stronie: www.budowane.pl/dni-otwarte

Źródło: Xella

Więcej

Podsumowanie Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile
Zobacz produkty: