Aktualności

„Ocieplenie od wewnątrz” – podsumowanie cyklu konferencji dla zarządców nieruchomości

05.04.2012

Ponad 400 zarządców nieruchomości, architektów i przedstawicieli mediów wzięło udział w cyklu marcowych konferencji „Ocieplenie budynków od wewnątrz”, zorganizowanym przez Xella Polska. Spotkania odbyły się w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku.

„Ocieplenie od wewnątrz” – podsumowanie cyklu konferencji dla zarządców nieruchomości

Tematem przewodnim seminariów była poprawa warunków termicznych budynku, gdy izolacja od zewnątrz nie jest możliwa. Uczestnicy konferencji, jak wynika z ankiet przeprowadzonych po spotkaniach, dostrzegają możliwość zastosowania ocieplania od wewnątrz i rozmawiają o tym rozwiązaniu z innymi osobami, np. lokatorami budynków.

Kwestia izolacji od wewnątrz dotyczy obiektów, których elewacja zewnętrza nie może ulec zmianie np. budynków zabytkowych lub o dużej wartości historycznej i architektonicznej, a także sytuacji ograniczenia praw własności, czy też konfliktu interesów. Większość zarządców nieruchomości przyznaje także, że tematyka dotycząca energooszczędności przegród jest ważna z punktu widzenia wykonywanego przez nich zawodu. Wiedza o możliwościach zastosowania ocieplenia od wewnątrz może więc okazać się przydatna przy podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania nieruchomościami.

Dostrzegamy duże zainteresowanie tematyką ocieplenia od wewnątrz i potrzebę popularyzowania wiedzy o tej metodzie. Podczas konferencji zostały omówione zagadnienia związane z fizyką budowli i analizą zjawisk zachodzących w przegrodach przy izolacji od wewnątrz. Cieszy nas, że wartość merytoryczna seminariów została wysoko oceniona przez uczestników – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG.

Prelegenci przedstawili także wybrane systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem specyfikacji i właściwości mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Źródło: XELLA Polska

Więcej

„Ocieplenie od wewnątrz” – podsumowanie cyklu konferencji dla zarządców nieruchomości
Zobacz produkty: