Aktualności

Libet rozpoczął współpracę z krakowską ASP

02.04.2012

Poszukiwanie nowej formy, oryginalnych wzorów i niepowtarzalnej funkcjonalności kostki brukowej to główne cele rozpoczętej właśnie współpracy Libetu z krakowską Akademią Sztuk Pięknych.

Libet rozpoczął współpracę z krakowską ASP

Elementy sztuki użytkowej od zawsze poprawiają jakość życia codziennego. Są przy tym wyrazem wrażliwości i wyczucia estetycznego użytkowników. Materiały nawierzchniowe, zwłaszcza te klasy Premium, powinny przyciągać uwagę swoją wyrafinowaną estetyką i wyróżniającym się designem. Ogromnie istotne jest także to, aby odbiorca tych produktów miał pewność, że dzięki nim stworzy niebanalną przestrzeń, w której nie tylko będzie się dobrze czuł, ale również podkreśli ona jego indywidualność i doskonały styl.

-    Obecność sztuki użytkowej była i jest odzwierciedleniem statusu społecznego i poziomu kultury w najbliższym otoczeniu – domu, dzielnicy, mieście – mówi Maciej Pańczyk, kierownik działu badań i rozwoju. - Bardzo istotna stała się dla nas potrzeba świeżego spojrzenie na temat tak oczywisty jak nawierzchnie. W konsekwencji zdecydowaliśmy się na współpracę z najlepszą uczelnię związaną z designem w kraju

Młodzi artyści Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP wygrywają konkursy na światowym poziomie, a jego absolwenci projektują dla renomowanych firm. Krakowscy studenci zajmą się projektowaniem nowych wzorów kostki brukowej podczas swoich zajęć programowych. Już niedługo będzie można oglądać efekty ich twórczej pracy.

-    Możliwość współpracy z tak prestiżowym i utalentowanym środowiskiem otwiera dla firmy nowe kierunki rozwoju materiałów nawierzchniowych z grupy Premium – tłumaczy Maciej Pańczyk. - Jesteśmy przekonani, że współpraca projektantów z Libetem przyniesie wszystkim bardzo konkretne korzyści.

Źródło: Libet

Więcej

 

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet