Aktualności

Stolbud Włoszczowa zaprasza na wyjątkowy blog o oknach i drzwiach

29.03.2012

Znany producent okien i drzwi – Stolbud Włoszczowa S.A. stworzył blog, który odbiega od konwencjonalnych i nieco skostniałych sposobów komunikacji z klientem. Wyróżnikiem portalu jest specyficzny, swobodny język zamieszczanych treści, oryginalny i sympatyczny wygląd oraz przyjazna nawigacja strony. Po prostu „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o oknach i drzwiach”.

Tematy poruszane na blogu nie zawsze wiążą się stricte z produktem, jakim są okna i drzwi oraz z ich zakupem. Przestrzeń zarówno ta przed jak i po dokonaniu wyboru jest pełna pytań, na które trzeba znać odpowiedzi. Teraz znajdziemy je na blogu Stolbudu (www.blogstolbud.pl), w dodatku podane w przystępnym, nawet dla laików, języku.

Idea blogu pisanego swobodnym językiem zrodziła się podczas tworzenia nowego katalogu produktowego firmy, który będzie dostępny już od 02 kwietnia 2012. Zawarliśmy w nim informacje, które mają za zadanie pomóc czytelnikowi w wyborze odpowiedniego produktu. Żeby treść przyciągała wzrok opatrzono ją intuicyjnymi obrazkami. Całość wydała się nam zabawna i niezwykle czytelna. Kiedy skonfrontowaliśmy podane przez nas wiadomości z treściami na temat okien i drzwi w sieci, czy branżowych czasopismach okazało się, że w gąszczu informacji trudno jest odnaleźć i zrozumieć to, co naprawdę ważne.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć blog, w którym, krótko i przejrzyście odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, nie boimy się przy tym dowcipnych porównań, czy luźnych refleksji. Biorąc pod uwagę rozwój Social Media uznaliśmy, że to dobra forma komunikacji z klientem, mamy nadzieję, że spotka się z sympatią użytkowników – mówi Katarzyna Skiba, specjalista ds. promocji i reklamy.

Autorzy bloga posłużyli się tzw. strefami tematycznymi, które mają ułatwić nawigację po stronie. Jedna z nich dedykowana specjalnie dla pań pisana jest kobiecym językiem, a dotyczy wystroju wnętrz, kolorystyki, aranżacji, jak również wyjaśnia wiele kwestii technicznych związanych z oknami i drzwiami. Druga strefa skierowana jest do mężczyzn. Znajdziemy w niej przydatne porady na temat montażu, konserwacji, błędów, jakich należy unikać na etapie tworzenia projektu, budowy domu czy podczas remontu. Strefa pytań i odpowiedzi jest sekcją otwartą.

Każdy może tutaj zapytać o produkt Stolbudu, poradzić się w kwestii okien i drzwi i dostać indywidualną odpowiedź. Wszystkie artykuły można komentować i na bieżąco zadawać pytania. – Naszym celem jest tłumaczyć, edukować, radzić i ułatwiać proces decyzyjny. Liczymy też na interakcję naszych czytelników. Uważamy się za ekspertów w branży stolarki okiennej, ale to nie oznacza, że nie chcemy słuchać. To, co mają do powiedzenia nasi klienci, to, o co chcą zapytać jest dla nas szalenie istotne. Liczymy, że nawiążemy z naszymi czytelnikami fajny kontakt – mówi Agata Kobyłecka, specjalista ds. promocji i reklamy.

Na blogu można także pochwalić się własnymi aranżacjami i pomysłami. Wystarczy sfotografować pokój, kuchnię, czy sypialnią i przesłać zdjęcia, które następnie administratorzy zamieszczą w galerii – Nasze Cztery Kąty. Ponadto możemy skorzystać z dodatkowych aplikacji – wirtualnego spaceru, vizualizaera, porad video czy kalkulatora oszczędności. Jak zapewniają autorzy ten blog będzie żył i zmieniał się w zależności od potrzeb i aktywności czytelników.

Stolbud Włoszczowa zaprasza na wyjątkowy bloga o oknach i drzwiach www.blogstolbud.pl

Źródło: Stolbud Włoszczowa

Więcej

Firma powiązana:

Stolbud Włoszczowa

Telefon 41 388 23 50
www.stolbud.pl
wloszczowa@stolbud.pl

Stolbud Włoszczowa