Aktualności

Ekologia pod stopami w sieci KOMFORT

06.08.2009

Nowoczesne i ekologiczne wnętrza są trendy. Obecnie coraz więcej osób chce, aby ich mieszkania były nie tylko ładne, ale również przyjazne dla środowiska. Firma  KOMFORT  wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. W ofercie sieci znajdziemy szeroki wybór ekologicznych pokryć podłogowych.

Od kilkunastu miesięcy trend Eko zauważalny jest w aranżacji wnętrz. Ekologia w naszych mieszkaniach to nie tylko kolorystyka zgodna z barwami natury, ale przede wszystkim materiały użyte przy ich wykończeniu.

Ekologiczna podłoga to taka, która nie jest szkodliwa dla człowieka i środowiska naturalnego. Jest produktem biodegradowalnym oraz stanowi zasób odnawialny. Kryteria te spełniają podłogi drewniane wykańczane naturalnymi olejami, podłogi z bambusa oraz wykładziny i dywany z naturalnej wełny.
Dla potwierdzenia ekologicznych walorów danego pokrycia podłogowego warto również zwrócić uwagę na posiadane przez nie certyfikaty. Oznaczenia takie przyznawane są przez międzynarodowe organizacje ekologiczne. 

Sklepy KOMFORT oferują podłogi certyfikowane takich firm jak Barlinek, BalticWood, Kahrs, Golvabia, Teka czy Biadki. W sklepach KOMFORT dostępna jest także deska bambusowa o kolorze naturalnym – jasno-żółtym oraz karbonizowana o barwie brązowo-karmelowej.

„Ekopozytywni” wielbiciele miękkich pokryć podłogowych znajdą w sieci KOMFORT wykładziny i dywany z wełny naturalnej (owczej), z użyciem naturalnych barwników. W sklepach KOMFORT dostępne są również ekologiczne wykładziny dywanowe z włókien roślinnych tj. sizal (produkowany z włókien agawy), trawa morska i kokos.

KOMFORT poleca także miękką w dotyku wykładzinę Palm Beach produkowaną z materiałów biodegradowalnych - z włókna mieszanego SmartStandard. 37% włosia pochodzi z kukurydzy, reszta to włókna PET pochodzącego z recyclingu. Wykładzina jest bardzo wytrzymała. Posiada dożywotnią gwarancję na zaplamienie oraz 10-letnią na zachowanie struktury włosia. Dodatkowo wykładzina Palm Beach nie zużywa się i nie ulega zmianom podczas prania. Wszelkie zabrudzenia można z łatwością usunąć wodą lub delikatnym środkiem czyszczącym. Charakteryzuje ją też wysoka odporność na promieniowanie UV.

Również wśród wykładzin elastycznych sieć KOMFORT oferuje szeroką gramę produktów ekologicznych, tj. linoleum i kauczuk.

Firma powiązana:

Sklepy Komfort

Telefon 0 801 30 11 30
www.komfort.pl

Sklepy Komfort