Aktualności

KLIMA-THERM z nowym logo!

11.01.2017

Firma KLIMA-THERM zmieniła identyfikację wizualną. Wdrożenie nowego logo jest podkreśleniem wypracowanej przez KLIMA-THERM pozycji lidera branży HVACR w Polsce, jak również stanowi katalizator dalszych zmian w organizacji. Dokonany rebranding pozostaje w spójnym związku z nowym znakiem graficznym spółki Klimor, symbolicznie wskazując na kapitałowe powiązanie dwóch podmiotów kluczowych dla strategicznego rozwoju Grupy KLIMA-THERM.

Firma KLIMA-THERM wdrożyła nowe logo w momencie dla siebie przełomowym, wieńcząc proces biznesowej przemiany dokonanej na przestrzeni minionych dwóch dekad jej aktywnej działalności. Przedsiębiorstwo założone w Toruniu w 1996 roku to obecnie firma o randze międzynarodowej grupy kapitałowej, którą dziś tworzy łącznie 7 spółek w 5 krajach – w Polsce, Szwecji, Finlandii, Estonii, a od 2015 roku również w Stanach Zjednoczonych – z zespołem ponad 300 pracowników – najlepszych ekspertów i specjalistów branży HVACR.

- "Rebranding postrzegam jako rezultat procesu transformacji naszej firmy jako rozpoznawalnej na rynku marki, na którą składają się zarówno oferowane przez KLIMA-THERM renomowane produkty, najwyższa jakość obsługi klienta, jak i profesjonalnie realizowana komunikacja marketingowa. Symbolicznie zamykamy ten etap, aby otworzyć kolejny rozdział związany z dalszymi, ambitnymi planami skoncentrowanymi m.in. wokół eksploracji nowych rynków, w tym rozwoju na rynku Ameryki Północnej, oraz wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań" – mówi Daniel Jaśkiewicz, Prezes Zarządu w Grupie KLIMA-THERM.

Nowe logo KLIMA-THERM poddane zostało istotnej zmianie z zachowaniem ewolucyjnego charakteru względem jego poprzedniej wersji. Towarzysząca nazwie firmy trójczłonowa grafika, konsekwentnie pojawiającą się od kilku lat w komunikacji reklamowej firmy, stanowi symbol powietrza ze swoją niebiesko-granatową tonacją kolorystyczną. Nowością jest włączenie do logo dodatkowego koloru – zieleni, która jest odwołaniem do ekofilozofii firmy wyrażanej priorytetem dostarczania rozwiązań proekologicznych, przyjaznych dla człowieka i środowiska.

Znak graficzny KLIMA-THERM zaprojektowano w konotacji z aktualnie obowiązującą identyfikacją firmy Klimor, wdrożoną z końcem 2016 roku.

- "Zależało nam na zbudowaniu rozpoznawalnego dla odbiorcy, wizualnego powiązania spółek KLIMA-THERM i Klimor. Przynależność do jednej organizacji dwóch podmiotów kluczowych z punktu widzenia strategicznego rozwoju Grupy KLIMA-THERM została zaakcentowana z jednej strony poprzez zastosowanie tożsamej czcionki logotypu, z drugiej zaś użycie spójnych w formie i symbolice kształtów elementów graficznych" – podkreśla Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie KLIMA-THERM.

Obecne logo firma KLIMA-THERM opracowała we własnym zakresie, w ramach struktury działu marketingu i PR realizującego projekty dla wszystkich spółek Grupy.

źródło i zdjęcia: Klima-Therm

Firma powiązana:

Klima-Therm

Telefon 22 517 36 00
www.klima-therm.pl
handlowy@klima-therm.pl

Klima-Therm