Aktualności

Uniwersal wykonuje badania aerodynamiczne

11.01.2017

Szereg elementów składowych wentylatorów produkowanych w naszym przedsiębiorstwie testowanych jest w strudze powietrza omywającego. Tak się dzieje z prototypowymi łopatkami wirników, elementami tarcz nośnej i nakrywającej niektórymi elementami obudów itp.

Istnieje jednak szereg urządzeń w których założenia projektowe ich konstrukcji są obligatoryjnie sprawdzane jak również zdejmowana jest ich charakterystyka pracy w tunelu aerodynamicznym. Tak się dziej z wywietrznikami dachowymi Zefir, Bora, WLO. Warunki panujące w tunelu aerodynamicznym pozwalają na zbadanie pracy tych urządzeń w strudze symulowanego wiatru wiejącego z prędkością od 0 do 10 m/s.

Częstym sposobem szybkiej weryfikacji konstrukcji urządzeń wywiewnych jest w naszym przypadku stosowanie komory dymowej w której wytwornica dymu wytwarza go. Komora ta znajduje się pod urządzeniami badanymi które są połączone z nią za pomocą swoich otworów ssących. Prawidłowo skonstruowany wywietrznik wytwarza w strugach omywającego go wiatru podciśnienie które pozwala zasysać zadymione powietrze z przestrzeni komory dymowej i wyrzucać je na zewnątrz. Badania takie prowadzi się dla różnych prędkości powietrza jak również różnych kierunków napływu wiatru na urządzenia badane.

źródło i zdjęcia: Uniwersal

Firma powiązana:

Uniwersal

Telefon 32 203 71 47, 32 757 28 51
www.uniwersal.com.pl
office@uniwersal.com.pl

Uniwersal