Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Domy i konstrukcje

Wolf System wybuduje pierwszy zielony biurowiec w Polsce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2012-03-13

Zielone biurowce cieszą się coraz większą popularnością na rynku nieruchomości. Pierwszy ekologiczny biurowiec w Polsce powstanie w Chorzowie, a wybuduje go firma Wolf System, wyspecjalizowana w energooszczędnym budownictwie z prefabrykatów.

Stosowanie ekologicznych metod w budownictwie to nie tylko popularny trend na rynku nieruchomości, ale również atrakcyjne rozwiązanie, które ma na celu poprawę jakości mieszkania i funkcjonowania. Biorąc pod uwagę zalety energooszczędnych budynków, a także chcąc ulepszyć komfort pracy, firma Burton Polska zdecydowała się na budowę nowej siedziby, którą zrealizuje firma Wolf System. Inwestor postanowił zrealizować koncepcję nowoczesnej i ekologicznej technologii konstrukcji biurowca, która zapewni nie tylko szybkie i sprawne wykonanie, ale również znacząco wpłynie na komfort pracy i obsługi klienta.

Wolf System wybuduje pierwszy zielony biurowiec w Polsce


Budynek powstanie przy ulicy Odległej w Chorzowie. Nad stworzeniem projektu oraz jego wykonaniem czuwa firma Wolf System, która specjalizuje się w budownictwie energooszczędnym, a powstające w technologii Wolf System budynki są ekologiczne, trwałe i tanie w eksploatacji.  Do budowy zostaną użyte przygotowane wcześniej na hali produkcyjnej ekologiczne, drewniane prefabrykaty - stropy oraz moduły ścian. Zostaną one dostarczone na plac budowy, gdzie będą połączone niczym klocki w jedną całość. Dzięki takiemu zabiegowi, całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w stosunkowo krótkim czasie, bez konieczności angażowania dużej ekipy budowlanej. Pozwoli to uniknąć zamieszania związanego z zatrudnieniem licznej grupy fachowców oraz wiążących się z tym utrudnień.

Nowocześnie i funkcjonalnie

Powstający w Chorzowie zielony biurowiec charakteryzuje się przede wszystkim wysoką energooszczędnością, a także nowoczesną architekturą. W projekcie zostały zaplanowane pomieszczenia biurowe, w których mieścić się będzie wygodny showroom dla klientów hurtowych, profesjonalny serwis narciarsko-snowboardowy, wypożyczalnia sprzętu snowboardowego, magazyn, pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym przeznaczone dla pracowników oraz liczne pomieszczenia gospodarcze.

Taka adaptacja przestrzeni pozwoli na swobodną komunikację między pracownikami i klientami oraz poprawi wygodę pracowników. Koncepcja zakłada urządzenie biur zgodnie z duchem czasu: będzie jasno, prosto i funkcjonalnie. Kolorystyka elewacji będzie stonowana – dominujące kolory to jasnoszary i grafitowy, ale pojawią się także pewne akcenty drewniane oraz przeszklenia. Budynek zostanie również przystosowany do swobodnego poruszania się przez osoby niepełnosprawne – zarówno wejście do budynku, jaki i cały parter zaprojektowano bez różnicy poziomów i progów. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się w marcu bieżącego roku.

Budownictwo energooszczędne to z pewnością przyszłość na rynku nieruchomości, również jeśli chodzi o powierzchnie biurowe. Funkcjonalnie zaprojektowane powierzchnie oraz ekologiczne materiały użyte do produkcji to największe zalety zielonych biurowców. Nic więc dziwnego, że inwestorzy postanowili wybudować nowe biura przy współpracy z Wolf System. Zyskują dzięki temu nie tylko prestiżową siedzibę, ale również usprawnią pracę oraz poprawią komfort zarówno pracowników, jak i klientów firmy.

Źródło: Wolf System

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny