Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Przyznano tytuł Lidera Budownictwa 2016 dla najlepszych wykonawców budujących w systemach Ytong i Silka

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2016-12-07

Xella Polska, producent energooszczędnych materiałów Ytong, Silka i Multipor, po raz pierwszy w swojej historii przyznał statuetki dla najlepszych wykonawców. Tytuł Lidera Budownictwa 2016 zdobyły cztery firmy. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Toruniu, która stanowiła podsumowanie programu partnerskiego dla wykonawców – Energomocni.

25 listopada w Toruniu odbyła się Gala Lidera Budownictwa 2016 – jedno z największych w tym roku ogólnopolskich wydarzeń dla wykonawców budujących domy jednorodzinne. Było to zarazem podsumowanie programu Energomocni, który firma Xella Polska stworzyła z myślą o firmach wykonawczych budujących profesjonalnie w technologiach Ytong i Silka.

– "Xella Polska jako pierwsza na rynku budowlanym przygotowała tak rozbudowany program partnerski dla wykonawców. Energomocni rozwijani są z sukcesem od dwóch lat" – mówił podczas konferencji w Toruniu Wojciech Łasut, Dyrektor Działu Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska.

25 listopada w Toruniu odbyła się Gala Lidera Budownictwa 2016

– "Dzisiejszy wieczór to specjalne wyróżnienie najlepszych z najlepszych. Należycie Państwo do ekskluzywnej grupy 50 topowych wykonawców, którzy realizują najwięcej najwyższej jakości domów w systemach Ytong oraz Silka" – wyjaśniał dyrektor Łasut. W trakcie konferencji 50 firm uhonorowano nominacją do tytułu Lidera Budownictwa 2016.

Wieczorem odbyła się uroczysta gala. Prezes Zarządu Xella Polska, Tomasz Kruppik, przypomniał zebranym, jak ważna jest rola wykonawców w procesie inwestycji budowlanej.

Konkurs Lidera Budownictwa odbył się po raz pierwszy w historii firmy Xella Polska

– "Jako producent innowacyjnych materiałów budowlanych wiemy, że bez profesjonalnej realizacji nie ma mowy o energooszczędnym domu. Tylko wysokiej klasy wykonawstwo gwarantuje, że walory użytkowe naszych markowych produktów zostaną w pełni wykorzystane, dając w efekcie wysokiej jakości budynki, które tworzą zdrowe środowisko do życia i pracy" – mówił w trakcie gali Prezes Kruppik.

Kilka minut po dwudziestej Prezes Zarządu Xella Polska odczytał nazwiska czterech laureatów Lidera Budownictwa 2016. Ten zaszczytny tytuł przypadł czterem firmom – po jednej z każdego regionu sprzedaży Xella Polska.

Liderami Budownictwa 2016 zostali: Pan Konrad Dudziec (Firma Antałek z Goworowa w województwie mazowieckim), Pan Dariusz Wnętrzak (PPHU ARDES z Pabianic), Pani Henryka Kadłubek (Firma Budowlana FRAN-GUT z Gryfina) oraz Pan Robert Jabłoński (Usługi Ogólnobudowlane Jabłoński z Olsztyna).

Wieczorem odbyła się uroczysta gala

Prezes Kruppik wręczając statuetki Lidera Budownictwa gratulował zgromadzonym w sali wykonawcom: – Szanowni Państwo, ten wieczór stanowi uhonorowanie Was, naszych najlepszych wykonawców i sprawdzonych Partnerów biznesowych Xella Polska. Powiem krótko, dziękujemy Państwu, że jesteście z nami!

Jeden ze zwycięzców, Robert Jabłoński, tak skomentował nagrodę:

– "Czuję się zaszczycony. Tytuł Lidera Budownictwa dostałem za jakość, jak i ilość wybudowanych domów, ale być może również za długoletni staż. Buduję w technologii Ytong, odkąd pojawiła się w Polsce, czyli od 1995 roku. Byłem też jednym z pierwszych wykonawców w województwie warmińsko-mazurskim realizującym domy w systemie ściany jednowarstwowej Ytong z najgrubszych odmian bloczków z betonu komórkowego".

Po wręczeniu statuetek Lidera Budownictwa 2016 odbył się konkurs "Energomocni – mocni w wiedzy o Ytong, Silka i Multipor". Emocje sięgały zenitu, bo główną nagrodę w konkursie stanowiła piła taśmowa do cięcia bloczków Ytong o wartości ponad 20 tys. złotych!  W finale zaciekły pojedynek stoczyli Panowie Mariusz Susło i Bartłomiej Fryś. Gra była bardzo wyrównana, zawodnicy odpowiadali nawet na najtrudniejsze pytania dotyczące produktów Xella Polska jak i budowy w systemach Ytong, Silka i Multipor.  Prezes Kruppik w porozumieniu z sekretarzem konkursu postanowił, że obaj zawodnicy zasłużyli na otrzymanie cennej piły taśmowej. W efekcie przyznano aż dwie równorzędne nagrody.

 Po wręczeniu statuetek Lidera Budownictwa 2016 odbył się konkurs "Energomocni – mocni w wiedzy o Ytong, Silka i Multipor"

Bartłomiej Fryś, właściciel firmy wykonawczej JBF Serwis, tak relacjonował swój udział w konkursie:

– "Akurat przymierzałem się do kupna piły taśmowej, a tutaj spotkała mnie taka wielka niespodzianka! Sprzęt się bardzo przyda, bo dziś około 95% moich budów realizujemy w systemie Ytong".

Konkurs Lidera Budownictwa odbył się po raz pierwszy w historii firmy Xella Polska. W zamierzeniu ma stanowić stały element w kalendarzu wydarzeń Xelli. Co roku podsumowanie każdej kolejnej edycji programu Energomocni odbywać będzie się w formie gali, podczas której najlepsi wykonawcy otrzymają tytuł Lidera Budownictwa.

źródło i zdjęcia: Xella Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny