Aktualności

AFB: Wybieramy model drzwi zewnętrznych drewnianych

25.11.2016

Wybór modelu drzwi jest zwykle sprawą indywidualnego gustu klienta ...a na temat gustów bezpieczniej nie dyskutować - dlatego w tym temacie nie będziemy wiele doradzać, ale skupimy się na statystycznym przeanalizowaniu decyzji naszych dotychczasowych klientów.

Nasi klienci zwykle wybór modelu zaczynają od odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy drzwi maja być pełne, czy też przeszklone? I tu w 95 % wybór pada na drzwi przeszklone.

Za przeszkleniem zwykle przemawia potrzeba doświetlenia przedpokoju / wiatrołapu i funkcjonalność, powszechna i powszednia potrzeba sprawdzenia tego, komu otwiera się drzwi.

Niekiedy nasi klienci maja obawy, czy przeszklenia w drzwiach nie są ułatwieniem dla potencjalnych włamywaczy w dostaniu się do domu, a zwłaszcza w przypadkach, gdy szyby są usytuowane blisko klamki?

Tu należy rozwiać takie obawy. Standardowo stosowane w naszych drzwiach szyby klasy antywłamaniowości P1 ( 2 szyby gr. 3 mm zbrojone jedną warstwą foli antywłamaniowej wklejonej po między nimi) stawiają bardzo skuteczny opór przeciw prostym narzędziom, którymi zwykle posługują się włamywacze.

Jeżeli i tego byłoby za mało - to za dopłatą liczoną od 1 m2 przeszklenia, oferujemy szyby klasy C (P4) szyby najwyższej klasy antywłamaniowości (2 szyby gr 4 mm zbrojone 4 warstwami foli antywłamaniowej wklejonej pomiędzy nimi).

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że nawet wytłuczenie szyby przy obu zamkach, górnym i dolnym na niewiele się zda, jeżeli drzwi zostaną zamknięte na oba zamki i nie zostanie pozostawiony klucz we wkładce.

Zwykle o wyborze modelu decyduje zewnętrzna architektura i styl domu, a w szczególności...Pani Domu.

Do domów o klasycznej, symetrycznej, trochę dworkowej elewacji (często z dwiema lub czterema kolumnami przy wejściu) najczęściej są wybierane modele o klasycznych, symetrycznych podziałach takie jakie mają miejsce w modelach z serii 502, 506, 508,513, 516,537,538, 552 i inne w tym stylu wzorniczym.

Do domów o typowo nowoczesnej, najczęściej asymetrycznej architekturze, najczęściej są wybierane modele tez w tym samym stylu. Do tych modeli należy nasza cała seria 600, wraz z najczęściej wybierane modele serii 623, 620, 628, 611 czy 682.

Najczęściej o wyborze konkretnego modelu, z konkretnej serii, decydują kształty (zaokrąglenia, prostokątności, trójkątności) występujące na takich elementach elewacji jak : okna, świetliki dachowe czy wzory / podziały bram garażowych.

źródło i zdjęcia: AFB - Producent Drzwi Zewnętrznych i Wejściowych