Aktualności

Kolejna nagroda dla systemu KAN-therm Press LBP

29.02.2012

Innowacyjny system KAN-therm Press LBP spółki KAN został  nagrodzony tytułem „Systemu Instalacyjnego 2011 roku” w konkursie branżowego miesięcznika „Systemy Instalacyjne”. O zwycięstwie zdecydowali czytelnicy pisma.

Wprowadzony na rynek w 2011 roku system nowej generacji KAN-therm Press LBP doceniony został przez środowisko branżowe i szybko zdobył uznanie instalatorów. Innowacyjnego rozwiązania konstruktorów KAN nie mogło zabraknąć w corocznym konkursie redakcji prestiżowego miesięcznika branżowego „Systemy Instalacyjne” na najlepszy produkt roku 2011. W konkursowe szranki stanęło 56 produktów instalacyjnych w 9 kategoriach.

W swojej kategorii produkt KAN był bezkonkurencyjny i wygrał konkurs znaczną przewagą głosów (59%). – Nagroda ta jest szczególnie cenna, ponieważ zwycięzca wyłaniany jest głosami czytelników miesięcznika – fachowców w branży instalacyjnej – mówi Jan Kaczan, wiceprezes grupy KAN. – To oni, jako jurorzy konkursu docenili unikalność systemu KAN-therm Press LBP wyrażającą się występowaniem w jednym rozwiązaniu wielu przydatnych funkcji, niespotykanych w takim skupieniu wśród innych tego typu rozwiązań.

Satysfakcja producenta jest tym większa, że to już nie pierwsza nagroda dla systemu KAN-therm Press LBP. Wcześniej unikalne rozwiązania złączek zwróciły uwagę fachowców w prestiżowym konkursie „Złoty Instalator 2011”, zorganizowanym przez redakcję miesięcznika „Polski Instalator” oraz Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. W obydwu konkursach jurorzy docenili wysokie walory użytkowe i estetyczne nowych złączek, zwrócono też uwagę na nowoczesność w działaniu, niezawodność, a przede wszystkim na konkurencyjność na rynku systemów instalacyjnych.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „System Instalacyjny 2011” i wręczenie statuetek zwycięzcom odbyło się na początku lutego podczas uroczystej gali w Teatrze Kamienica w Warszawie. Jednak najnowszy produkt KAN cieszy się uznaniem nie tylko na krajowym rynku. Na początku lutego system KAN-therm Press LBP był prezentowany podczas XVI Międzynarodowych Targów  Aqua -Therm w Moskwie przy stoisku spółki KAN  i spotkał się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Informacja o systemie KAN-therm Press LBP
Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne systemu nowej generacji KAN-therm Press oznaczają skrócenie czasu montażu instalacji. Dzięki nowym cechom zwiększyła się funkcjonalność złączek i bezpieczeństwo połączeń.
System KAN-therm Press LBP składa się z rur polietylenowych wielowarstwowych i rur polietylenowych oraz kształtek z nowoczesnego tworzywa PPSU lub z mosiądzu o średnicach 16, 20, 25 i 32 mm. Technikę wykonywania połączeń KAN-therm Press LBP można opisać krótko: „utnij – wsuń – zaprasuj”.

Kolejna nagroda dla systemu KAN-therm Press LBP, nagrodzony system charakteryzuje się:

  • funkcją ochrony O-ringów przed uszkodzeniem,   
  • sygnalizacją niezaprasowanych połączeń (LBP – Leak Before Press),  
  • możliwością użycia zamiennie szczęk „U” lub „TH”,  
  • identyfikacją średnic kolorowymi pierścieniami,
  • możliwością zastosowania różnych rur polietylenowych,   
  • precyzyjnym pozycjonowaniem szczęk zaciskarki.
Źródło: Kan
Więcej