Aktualności

Nowe, tańsze i BARDZIEJ energooszczędne rozwiązania THERMAFLEX

29.02.2012

Prefabrykowane przyłącza – przewody rurowe do kolektorów słonecznych – system izolacji ENEV – ciche przewody powietrzne, to tylko niektóre z prezentowanych produktów Thermaflex.

Od 35 lat firma Thermaflex poszerza asortyment swoich produktów o innowacyjne systemy do przesyłu zimnej i gorącej wody oraz powietrza. Innowacje te, głównie dotyczą elastycznych preizolowanych systemów rurowych oraz izolacji piankowej wykonanej z ekologicznych poliolefin.

Podczas targów ISH firma Thermaflex zaprezentuje 4 nowe rozwiązania:

  • Prefabrykowane i preizolowane przyłącza przydomowe do miejskich sieci ciepłowniczych, FlexaLink;
  • Preizolowane złącza do kolektorów słonecznych i nową izolację odporną na działanie wysokiej temperatury Flexalen HT i ThermaSmart HT;
  • System izolacji spełniający wymogi niemieckiego rozporządzenia w sprawie oszczędzania energii (ENEV), ThermaSmart ENEV
  • „Ciche” przewody powietrzne Flexalen HRV opracowane specjalnie na potrzeby systemów rekuperacyjnych.

FlexaLink: Optymalne rozwiązanie dla przyłączy przydomowych pozwalające na szybką instalację.
Pojedyncze przyłącza domowe zawsze stanowiły duże wyzwanie dla instalatorów. Sama instalacja była bardzo czasochłonna, a następnie konieczne było zaizolowanie i uszczelnienie przyłączy. FlexaLink to optymalne rozwiązanie dla miejskich sieci ciepłowniczych, umożliwiające szybkie podłączenie – 4-5 razy szybsze niż w przypadku systemów konwencjonalnych. To wytwarzane fabrycznie, preizolowane przyłącze w postaci trójnika, które pozwala na podłączenie instalacji domowej do sieci. Może zostać łatwo połączone z główną linią Flexalen 600. Jedną z zalet jest to, że wykopy pod rury mogą być wcześniej zasypywane, a czas potrzebny na instalację może zostać zredukowany o 75%.

ThermaSmart HT: ekologiczna izolacja przewodów rurowych do kolektorów słonecznych
Również materiały izolacyjne przewodów rurowych do kolektorów słonecznych muszą spełniać najwyższe wymagania techniczne. Powinny być odporne na działanie promieni UV i temperatury do +150° C (maksymalnie 175°C). Nowa poliolefinowa izolacja piankowa ThermaSmart HT odporna na działanie wysokiej temperatury została opracowana specjalnie do izolowania przewodów rurowych, będących częścią instalacji wykorzystujących energię słoneczną, zwłaszcza pomiędzy kolektorami słonecznymi, a zasobnikiem i spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Flexalen HT: nowe przewody rurowe przeznaczone do pracy w wysokiej temperaturze
Połączenie pianki ThermaSmart HT oraz rur ze stali falistej w obudowie odpornej na działanie promieni UV jest nowym rozwiązaniem dla połączeń instalacji solarnych i innych instalacji charakteryzujących się wysoką temperaturą pracy. Falista obudowa sprawia, że system jest bardziej wytrzymały na działanie promieni UV oraz warunków atmosferycznych i wyznacza nowy standard dla przewodów rurowych do instalacji solarnych.

Flexalen HRV: ciche przewody powietrzne
Nowe maksymalne wartości przenoszenia hałasu przez przewody powietrzne, w szczególności wykorzystywane w systemach rekuperacyjnych, stały się głównym czynnikiem rozwoju. Flexalen HRV (system rekuperacji) jest rozwiązaniem stosowanym w przypadku cichych preizolowanych przewodów powietrznych, które łączą redukcję hałasu i energooszczędność.

Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej na temat nowych produktów przyjaznych dla środowiska na stoisku firmy Thermaflex podczas targów ISH (hala 6.1, stoisko B81). Nowe, tańsze i BARDZIEJ energooszczędne rozwiązania THERMAFLEX dla naszego środowiska – od 1976 roku Termaflex dba o środowisko, zmniejszając emisję CO2 i łagodząc skutki efektu cieplarnianego. Stale pracuje nad usprawnieniem technologii ukierowanych zarówno na tańsze i bardziej energooszczędne rozwiązania, zmniejszając zużycie surowców naturalnych i zanieczyszczenie. Rozwiązania są z powodzeniem wykorzystywane na całym świecie od 35 lat.
Odwiedź nas podczas ISH 2011! Frankfurt nad Menem (Niemcy) 15-19 marca 2011, hala 6.1, stoisko B81

Źródło: Termaflex

Więcej

Firma powiązana:

Thermaflex Izolacji

Telefon 74 85 89 666
www.thermaflex.com.pl
office@thermaflex.com.pl

Thermaflex Izolacji