Aktualności

Idealna izolacja od wewnątrz - Eurothane G firmy Recticel

21.11.2016

Dlaczego warto zastosować Eurothane G, jako ocieplenie poddasza lub ściany od wewnątrz?

Eurothane G, idealna wewnętrzna izolacja, jest unikatowym i trwałym produktem firmy Recticel.  Decydując się na panele Eurothane G otrzymujesz nie tylko doskonałą izolację o wysokich parametrach ale jednocześnie nowe wykończenie ściany przygotowane do malowania, tapetowania oraz przystosowane pod montaż przedmiotów. Aby sprostać temu wyzwaniu Eurothane G jest pokryte z jednej strony płytą gipsowo-kartonową z warstwą paroizolacji umieszczonej pomiędzy płytą G-K a rdzeniem poliuretanowym.

Eurothane G, idealna wewnętrzna izolacja, jest unikatowym i trwałym produktem firmy Recticel1. Eurothane G

2. placki i pasmo obwodowe zaprawy klejowej

3. fugowanie

Eurothane G przykleja sie do podłoża poprzez naniwesienie na płytę zaprawy klejowej w postaci min. 14 placków o średnicy min 15 cm i pasma obwodowego o szer.min 10 cm przy krawędziach. Grubośc kleju 4-5 cm. Łączna powierzchnia nałożonej masy klejacej powinna obejmować co najmniej 40% powierzchni płyty. Dokładna ilośc masy klejacej zalezy od stanu podłoża i musi być tak dobrana aby zapewnić wymagana przyczepność.

Eurothane G może także zostac zamontowane mechanicznie, za pomocą odpowiednich wkrętów, na ruszcie drewnianym.

Eurothane G jest bardzo praktycznym produktem w przypadku renowacji czy zmiany wystroju  Twojego poddasza lub loftu. Jednak również  w wypadku budynków zabytkowych, gdzie zmiana elewacji zewnętrznej jest zabroniona Eurothane G stanowi nader wygodne rozwiązanie. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym możesz cieszyć się dodatkową powierzchnią zaoszczędzoną w wyniku zastosowania cienkich paneli.

Eurothane G może być też stosowane, jako izolacja od wewnątrz ścian czy sufitów. Instalacja paneli zarówno przy użyciu kleju jak i w przypadku montażu mechanicznego jest szybka i łatwa. Twoje przedsięwzięcie zostanie wykonane w bardzo krótkim czasie.

źródło i zdjęcia: Recticel Izolacje

Firma powiązana:

Recticel Izolacje

Telefon 61 815 10 08, 503 151 775
www.recticelizolacje.pl
sekretariat.pl@recticel.com

Recticel Izolacje