Aktualności

Stahlton radzi jak wykonać montaż parapetów zewnętrznych

12.09.2016

W zależności od typu, parapety produkowane są w szerokościach od 15 do 45cm przy stopniowaniu co 2,5cm. Umożliwia to jak najdokładniejsze dopasowanie ich wysięgu do grubości ściany (z reguły wypuszcza się parapet na ok. 3-5cm poza lico elewacji).

Dodatkowo, ich długość dopasowywana jest indywidualnie do każdego otworu okiennego - parapet docina się na odpowiedni wymiar po dokładnych pomiarach na budowie oraz dostarcza gotowe do montażu. Możliwe jest również wykonanie parapetów zewnętrznych według specyfikacji dostarczonej przez zamawiającego. Dostępne długości parapetów to 2,5 -3,0m w zależności od stosowanego typu.

W zależności od typu, parapety produkowane są w szerokościach od 15 do 45cm przy stopniowaniu co 2,5cm

W przypadku przekroczenia maksymalnej długości jednego parapetu danego typu istnieje możliwość ich łączenia. Układamy wówczas dwa parapety obok siebie pozostawiając pomiędzy nimi fugę o grubości ok. 0,5cm. Następnie pod dolną krawędzią łączenia umieszczamy profilowany element metalowy oraz wypełnieniem przestrzeń między parapetami elastyczną fugą firmy Stahlton. Zapewnia to szczelność takiego połączenia oraz możliwość układania ciągu parapetów o nieograniczonej długości.

Na życzenie klienta, parapety mogą być również przycinane pod dowolnym kątem, tak  jak np. przy zastosowaniu ich  pod oknem narożnikowym (przycięcie parapetu pod kątem 45°).

Dokładne dopasowanie parapetów pozwoli na szczelne wypełnienie przestrzeni pod oknem oraz zabezpieczy ościeże pod stolarką okienną przed zawilgoceniem.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Stahlton radzi jak wykonać montaż parapetów zewnętrznych

Firma powiązana:

Stahlton Polska

Telefon 71 317 79 22
www.stahlton.pl
biuro@stahlton.pl

Stahlton Polska
Zobacz produkty: