Aktualności

Pfleiderer: Nowa inwestycja - nowe możliwości

17.11.2016

Szlifowany, gładki HDF marki Pfleiderer to produkt przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Zmodernizowanie parku maszynowego w fabryce w Grajewie, pozwala na produkcję płyt StyleBoard  (HDF surowy) w lepszej tolerancji grubości.

Wymiary schodzących z nowej prasy arkuszy są  bardziej jednorodne, a dopuszczalny odchyłek grubości - zminimalizowany jest do wartości dwóch dziesiątych części milimetra! Innowacja ta kierowana jest głównie do producentów drzwi, którzy doceniają idealną, gładką powierzchnię przygotowaną do dalszego uszlachetniania. Linia do formatyzowania  pozwala na szybsze i dokładniejsze cięcie płyt StyleBoard HDF na życzenie klienta. Oznacza  zwiększeniem mocy przerobowych i ze znacznym skróceniem czasu realizacji zamówienia.

Nowa linia do lakierowana pozwala na lakierowania gotowych, przyciętych na pożądany wymiar formatek. Dzięki takim gotowym elementom nasi  Klienci mogą znacznie zoptymalizować swój proces produkcyjny otrzymując gotowe elementy o doskonałej jakości. Nowa linia eliminuje  problemu powstawania nieestetycznych odprysków podczas przycinania całych arkuszy. Ponadto zastosowana technologia pozwala na nanoszenie na powierzchnię płyty trójwymiarowej struktury.

Linia do konfekcjonowania pozwala na łączenie formatek tzw. nitką klejową. Dzięki temu plecki szafy można złożyć i zapakować do paczki, a następnie, bez trudu rozłożyć i zastosować podczas montażu mebla. I to w taki sposób, że miejsca łączenia w zasadzie nie będzie widoczne podczas codziennego użytkowania mebla. Ponadto linia umożliwia pełną obróbkę - dowolne frezowanie i wiercenie, tak aby móc uzyskać gotowy, doskonały element do produkcji mebla.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer