Aktualności

Stema: SikaTack®-Panel System

23.09.2016

Zestaw materiałów SikaTack®-Panel jest ekonomicznym systemem mocowania płyt okładzinowych fasad wentylowanych, umożliwiającym montaż bez użycia widocznych elementów mocujących.

Zestaw materiałów SikaTack®-Panel jest ekonomicznym systemem mocowania klejonego, dla paneli w fasadach wentylowanych, umożliwiających mocowanie bez użycia kotwienia mechanicznego. Ten pomysłowy i prosty system oferuje zarówno projektantom jak i wykonawcom wiele korzyści w porównaniu do mechanicznych sposobów niewidocznego montażu płyt elewacyjnych w fasadach wentylowanych.

SikaTack®-Panel jest odpowiedni do mocowania:

  • kompozytu
  • materiałów ceramicznych
  • laminatu wysokociśnieniowego HPL
  • płyt włóknisto-cementowych oraz wielu powierzchni metalowych i powlekanych proszkowo.

System tworzą:

  • SikaCleaner 205

Preparat do przygotowania powierzchni – promotor adhezji i ogólny odtłuszczacz przeznaczony dla nieporowatych powierzchni rusztu i płyt okładzinowych.

  • SikaTack®-Panel Primer

Jednoskładnikowy, epoksydowo-poliuretanowy podkład pod klej. Tworzy czarną, odporną na promieniowanie UV powłokę oraz poprawia przyczepność kleju. Nadaje się do stosowania na podłoża gładkie jak i porowate.

  • Taśma dwustronna Sika Tack-Panel Tape

Taśma o grubości 3 mm, w czarnym kolorze, z pianki polietylenowej o zamkniętej strukturze komórek. Stosowana do wstępnego mocowania płyt elewacyjnych do czasu utwardzenia się kleju Sika Tack-Panel. Zapewnia również uzyskanie odpowiedniej, równej, 3 mm warstwy kleju jako optymalnej dla kompensacji ruchów termicznych materiałów okładzinowych, oraz maskuje ścieżki kleju, które stają się niewidoczne w szczelinach dylatacyjnych.

  • Klej SikaTack®-Panel

Jednoskładnikowy, utwardzany dostępem wilgoci atmosferycznej klej poliuretanowy, barwy kości słoniowej. Wytrzymały na ekstremalne obciążenia dynamiczne i skrajne warunki klimatyczne. Dostępny w opakowaniach miękkich 600 ml. Utwardzony staje się trwale elastyczny, przez co kompensuje rozszerzalność termiczną różnych materiałów budowlanych. Eliminuje naprężenia zmęczeniowe w miejscach mocowania płyt i zapobiega tworzeniu się mostków termicznych.

źródło i zdjęcia: Stema

Firma powiązana:

Stema

Telefon 22 840 32 04, 22 740 30 30
www.stema.pl
gonty@stema.pl, stema@stema.pl

Stema